Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félek autó eladástól? Áttudnak...

Félek autó eladástól? Áttudnak verni? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Valaki részletesen eltudná magyarázni?

Mire kell figyelni?


2018. nov. 8. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne titkolj el semmit, ha van az autónak hibája azt írd rá az adásvételire.

Az adásvételit pontosan töltsd ki, ne engedd, hogy más nevében aláírják, csak a teljes vételár átadása után add oda a kulcsot és ennyi

2018. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen adogattam el az autóimat (fatertól vettem korábban az 5 évesen lecserélt autóit). Ilyen autókat már csak kispénzű emberek vesznek, akikkel csak a baj lenne, ezért inkább piaci ár alatt 10%-kal azokban az autókereskedéseknek adtam el, ahol vette őket fater, és ahol végig szervizelve voltak. (Piaci ár amin magánszemélyek tényleg megvették volna, autókereskedésektől 10%-kal drágábban megveszik, mert az nekik is több biztosíték.)
2018. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én eddig huszon éves autókat adtam el, potom pénzért.

Nem féltem az eladástól.

Elkértem mindenki személyijét, az alapján én írtam meg a helyszínen az adásvételit, mindenki aláírta, és mehettek haza.

Aznap, vagy másnap vittük az okmányirodába a papírt, bejelenteni az eladást.

3 kocsiból eddig eggyel sem volt semmi gond.

2018. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha baja van akkor az legyen leírva,mindent pontosan töltsetek ki, az órát és a percet is pontosan.

Most az,hogy elkéred valaki papírját olyan,hogy vagy oda adja vagy nem,mert nem köteles oda adni neked és megmutatni se.

Aztán az adásvételivel bemész az okmányirodába,biztosítóhoz elküldöd és ennyi.

Vevőként jobban lehet szívni.

De ha esetleg nem is az veszi meg akinek az adatai az adásvételin vannak...neked abból bajod nem lesz,csak pár plusz köröd (tapasztalat,mert éppen várom a rendőrségről az idézést)

2018. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Most az,hogy elkéred valaki papírját olyan,hogy vagy oda adja vagy nem,mert nem köteles oda adni neked és megmutatni se."


Megvenni sem köteles a kocsit. Én olyannak nem adtam volna el, aki nem mutatja meg. Bediktált adatokat nem írtam volna egy hivatalos dokumentumra.

De eddig még mindenki odaadta a személyijét, aki kocsit akart venni tőlem.

2018. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha van egy autó, amit örököltem. Fogalmam sincs milyen hibája van. Azzal mit kezdjek?
2018. nov. 8. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Vidd be egy szervizbe ingyenes átvizsgálásra (KwikFit egyik legmagyobb márkafüggetlen lánc), aztán kérdezd meg a szerelőket, hogy szerintük mennyit ér, mert el akarod adni. Ha nincs nagy hibája, hasznaltauto.hu-s ár 80%-át mondják, akkor mondd, hogy ennyiért el is adnád bármikor.
2018. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!