Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson magas fordulatszámon...

Simson magas fordulatszámon elkezd szaggatni, olyan mintha letiltana. Tirisztoros gyújtásról van szó. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az után kezdte el csinálni, miután kapott egy 70/4-es hengerszettet 45.00 dugóval, de akkor sem mindig csinálta. Volt olyan nap amikor melóba menet simán kipörgött a világ végéig, de hazafele már rángatózott.

Még 1 érdekes dolog. Ha nem kapcsolok világítást, akkor sokkal alacsonyabb fordulaton kezd el szaggatni, de ha akkor rákapcsolom akkor továbbpörög de utána ugyanúgy letilt.

Még 1 utolsó infó: A lendkerék oldali főtengely szimmering kicsit átereszt, és olajos lesz tőle a lendkerék meg a tekercsek.. esetleg ez is közrejátszhat benne?



2018. nov. 8. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyári tirisztoros gyújtással nem forgatható végtelen fordulaton, mert van két érték ami alatt illetve felett már nem ad szikrát, ezért a tuningmesterek le szokták cserélni. Hogy a tiéddel konkrétan mi a helyzet azt nem tudom.
2018. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A fent említett probléma nálam is fent állt egy hasonló tuning motor esetén a gyári tirisztoros gyújtás esetén! Amikor a motort összeraktam és próbáltam akkor szembesültem ezzel a problémával. Nekem két problémával kellet szembesülnöm a gyári BVF 16N1-11 karburátor kevésnek bizonyult, mert hiába skáláztam át a fuvókáit 70-es hengerhez motor néha rángatott és nem pörgöt úgy ki ahogy kell. Egy használt dellorto 16 os karburátor megoldotta a problémát! A végleges probléma megoldásához ki kellett cserélnem a régi tirisztoros trafót egy új német gyárira.

A BVF 16N1-11 is elég kellene hogy legyen, de nagyon öreg és elhasználódott volt ezért kellett a csere. Azóta felújítottam és egy tuningolt motort tökéletesen kiszolgál!

2018. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkét választ.

Megoldódott a hiba. Nagyon nagy valószínűséggel a főtengely szimmering okozta a hibát, mert szivárgott és összekente a tekercseket, lendkereket.

2018. nov. 10. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!