Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Jazz 1.4 vagy Mazda 3...

Honda Jazz 1.4 vagy Mazda 3 1.6 benzin?

Figyelt kérdés

Mindkét autó tetszik, Mazda mellet szól, hogy kicsit jobb a megjelenése de hallottam, hogy a mazdák rohadnak.

Jazz nagyon tetszik motorikusan, megbízható kocsi csak a külleme nem jön be annyira.

Melyiket válasszam?

Mazda az 1.6 benzinel jól megy?



2018. nov. 9. 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni, hogy hasznaltan szeretnek autot venni 2004-2007 evjarat kozott.
2018. nov. 9. 09:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam is számításban volt a Honda Jazz. A Mazdát hamar elvetettem, mert nagy a fogyasztása (én a 2-est néztem).

Végül Mitsubishi Colt-ot vettem, és nagyon jól döntöttem (a kinézetébe beleszerettem).

1,3 benzines. 9 éves.

Azt mondják (tesztek, statisztikák), kategóriájában a legmegbízhatóbb.


Most mindenki rá van kattanva a Jazz-ekre, és olyan hulladék fosokat akarnak eladni kereskedők hihetetlenül drágán... Retkes lelakott kocsikat árultak annyiért, amennyiért a szép állapotú Mitsut vettem...

Csak mert most nagy rá a kereslet.


[link]

2018. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2008-as Mazda 1.6-om van, eddig csak apró idegesítő dolgai voltak (beragadt az első ablak amikor sokáig nem nyitottam ki és 2 emberrel segítve a mechanikának lehet csak kinyitni, néha kiég a helyzetjelző vagy féklámpa izzó de csak mindig egy helyen, ezek ilyen Mazda betegségek ahogy beszélgetek tulajokkal). Ettől függetlenül motorikusan, vezetési élményt is nézve egy nagyon jó kis kocsi. Elég pörgősen lehet vezetni, elég jól megy 3000-3500 között, a hangja is megjön. Én nagyon szeretem. A Mazdák rohadnak ellen meg könnyű tenni, veszel egy olyat ami nem vagy csak kicsit rohad, és költesz rá. 10-15 évesen is jó állapotban vannak ismerősöknél, nem szabad elhanyagolni. Nekem 50eFt volt az alvázvédelem üregvédelemmel, érdemes megcsináltatni.


Megbízhatóság szempontjából szerintem a Honda Jazz és a MAzda 3 nagyon hasonló, én azt javaslom ha van két márka akkor azt vedd amelyik jobb állapotban van. Ha a karosszéria/motor jó mindkettőnél, akkor nézd meg a kárpitokat is. Méretpontos szőnyeget 10-12 eFtért kapsz, kárpitot is ki lehet pofozni. Ha az is jó akkor nézd meg a műanyagokat, na az az amit mindkét esetben horror áron cserélnek (ha nincs bontós kapcsolatod). Próbálj ki rajta minden elektromos bizgentyűt, klímát, stb, az a következő pénztemető. Ha minden jó és még mindig van két típus, akkor vedd azt ami tetszik, vagy olcsóbb :)

2018. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem is egy kategória. A jazz ronda egy jószág, kérdés, hogy mi a fontosabb? Motorikusan mindegyik jó, a rozsdára márkától függetlenül figyelni kell ilyen idős autóknál.
2018. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!