Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem régi (szgk) autóhoz...

Papp Katica kérdése:

Nem régi (szgk) autóhoz téligumival kapcsolatban mit javasoltok, csak a gumi vagy szettben (abroncs) ajánlott megvenni, vagy a négyévszakos jobb választás?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet velem van a baj, de kicsit nem értem a kérdésedet...


Ha van rá lehetőség, télre téligumit vennék a négy-évszakossal szemben.

Négy-évszakosnak akkor látom értelmét - bár ekkor is csak kompromisszumos megoldás - ha nagyrészt csak városban jársz és nagyon kicsi az éves futásteljesítmény.

2018. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést te tudod megválaszolni. Ha sokat autózol, akkor a téli-nyári szet és a cserélgetés a megoldás. Ha kevesebbet, akkor a négy évszakos.

Ha kicsit utána olvasol, akkor ennél részletesebb leírásokat is találsz

2018. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Még egyszer elolvasva: ha az a kérdés, hogy csak a gumi, vagy kompletten felnire szerelve jobb-e. Akkor egyértelműen utóbbi megoldás. Igaz kezdetben nagyobb beruházást igényel. De nem kell folyton átgyűrni a gumit. A gumiszerelés évente kétszer sem olcsó mulatság. Így lassan azért visszajön az ára.

Négy-évszakosnál a szerelgetést megspórolod és nem kell plusz egy felniszettet sem venni. Ez igaz. De csak abban az esetben javaslom, amit fentebb írtam.

Amit szoktam emlegetni, hogy manapság alig van tél... ez is igaz. De elég ha csak az év egy napján van hó. Azon a napon is összetörhet az autód. Jobb félni, mint megijedni. Gumin szerintem nem érdemes spórolni.

2018. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Négy évszakos felejtős, nem vagy te kamionos!

:-)


Ezt ők használják, igaz, ha csúszik az út, már dobják is fel a hóláncot.

2018. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 veterán vas ***** válasza:

Mi az hogy csak a gumi "vagy" szettben(abroncs)?

Az abroncs is gumiból van, és a szett is abroncsokból, tehát gumikból áll.

A "téligumival kapcsolatban.....négy évszakos", is elég zavaros.


Így nehéz rá választ adni.

2018. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4 évszakos igazából télre nem olyan jó, mint a téli, nyárra meg nem olyan jó, mint a nyári. Szerintem is vedd meg rendesen a télit. Felnin ha van, akkor sok szerelő ingyen is átcseréli neked ha jóban vagytok, de a gumi le/felrakása neki is macera, egy-két ezrest tuti elkér alkalmanként. Ha van rá pénz, akkor érdemes téliből szép újat venni, sokat fog a féktávodon. Az autóvezetés is olyan, mint a szex: a gumin nem szabad spórolni!
2018. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az #5-ös meg arra utal, hogy a fémet, amire a gumiabroncs van ráfeszítve, felninek hívják. Nyári gumikat gyakran alufelnire teszik, hogy menőbben nézzen ki a verda, a gazdája meg pénzesebbnek tűnjön, de ha a téli gumit is esetleg felnivel együtt veszed, akkor arra simán jó a lemezfelni (ami nem alumínium, hanem egyszerűbb acéllemez): olcsóbb is, ami a pénztárcádnak tesz majd jót, és nehezebb is, ami meg latyakban a kormányzásnak tesz majd jót.
2018. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 veterán vas ***** válasza:

Kösz #7!

Nem akartam belebonyolódni, de az én "szótáramban":

-gumi: csak magában a gumiköpeny, u.a. mint az abroncs.

-felni: az a fémtárcsa (alu vagy acél) amire a gumit teszik.

-kerék: a kettő összeszerelve

-szett: készlet, garnitúra,

/lehet bármelyikből gumi- felni- kerék-szett/


Nem kioktatás, csak hogy tudjuk, miről beszéljünk. ;)

2018. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a buszokat , teherautókat, kamionokat.

Ők valószínűleg jobban tudják mert mindég csak a személyautókat csesztetik hogy fennt legyen, de a nagyobb gépjárművek nyílván időben felteszik..

2018. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 4 évszakost vennék. most olvastam jókat róla, egyébként meg ennek a gumi dolognak a nagy része marketing. El kell adni a gumit. Én 8 évig jártam nyárival és nem volt gond, persze óvatosan kell vezetni ez is hozzá tartozik. Gondolom most majd sokan felhördülnek de akkor is. Gumist ne kérdezz mert persze hogy a cserét fogja javasolni meg a tárolást.
2018. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!