Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új akkumulátorral miért nem...

Új akkumulátorral miért nem indul a kocsi?

Figyelt kérdés
Egy éve lett új akkumulátor cserélve egy 5 ös golfról van szó, tavaly télen is nehezebben indult, de most többször cserben hagyott. Ha nem idul,akkor ilyen halk tekerés hang van, de nem az a recsegős, mielőtt be szokott indulni. Önindító,akkumulátor hiba vagy más?
2018. nov. 10. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Benzin vagy dízel?


Addig is mérj rá az akkura.

2018. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Generátor rendesen tölt? Mekkora távokat és milyen időközönként teszel meg? Nincs esetleg gyári kiegészítő elektromos fűtés, vagy valami egyéb akár utólagos nagy fogyasztó az autóban? Engem a fűtés szivatott meg annak idején.
2018. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg kellene mérni az akku kapocsfeszültségét.

A teljesen feltöltött állapot terheletlenül 12,7V.

Lehet sokat használod rövid utakra és nemmtud a generátor utántölteni eleget és szép lassan indításképtelenre merül. Vagy nincs töltésed.

Első körben mérni és tölteni kellene.

2018. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Legutoljára, amikor bemértem az akkumulátort 11.9 volt.

Rövid távokat megyek, 5-10 km/ alkalom, de rátöltöttem akkutöltővel, mentem 10 km-t, és pár óra múlva,mikor indítottam volna megint, már alig akart indulni.

Benzines, és nincs állófűtés benne.

De előtte a régi akkuval,amit bemértek és szerintük rossz volt nem voltak ilyen gondok. Az újjal sem egy darabig.

2018. nov. 11. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyen rövid távoknál nem tudja feltölteni a generátor rendesen az aksit. A tartósan alacsony feszültségen lévő akku pedig simán tönkremehet egy év alatt. Venni kell egy töltőt és időnként feltölteni, vagy egy vezérelt töltőt állandóan rajtahagyni. Parkolóban tartott autónál, a szélvédő mögé helyezett megfelelő méretű napelemes töltő is segíthet.
2018. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 11,9 V már egy lemerült aksit jelent. 12,4 V alatt elkezdődik a szulfátosodás és ezzel az élettartam csökkenése.
2018. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg hiába írják rá hogy gondozás mentes, ilyenkor lekell szedni a kupakokat és megnézni a sav szintet.

Majd rendesen feltölteni desztillált vizzel és rá a töltőt.

2018. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tegnap reggel 12.2 őn volt a töltés, beindult, mikor haza akartam jönni,nem nagyon akart indulni, nem töltötem rá meg semmi, ma reggel meg 12.2-n volt és simán indult.
2018. nov. 11. 13:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Benzines autó 10km alatt azért visszatölt nagyjából. Szerintem vagy az új akku rossz, vagy az önindítód szarakodik. Olyanban volt már részem nekem is, hogy pöccre indul folyamatosan, majd egyszer csak elfordítom a kulcsot és semmi. Hagytam pár napig állni, nem nyúltam hozzá és megint pöccre indul. Önindító csere lett a vége. De persze ez is csak találgatás. Lehet más is. Akár az immobilizer is letilthat.
2018. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az kevés. Beindul vele de már más is írta, hogy egy teljesen feltöltött, jó állapotú akku feszültsége 12,6-12,7 V kell legyen. Azt is leírtam már, hogy ilyen alacsony feszültség mellett tönkre fog menni az aksid. A többit már neked kell megoldanod.
2018. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!