Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan primera 1,6 2001 es...

Nissan primera 1,6 2001 es evjarat Velemeny? Esetleg tipushibak? A faceliftes verziora gondolok, Azt hallotam tele vannak extrakkal

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Tágas, megbízható autó. Digit klímás már a faceliftes verzió és minden elektromosan működik benne. A legnagyobb problémát a rozsda okozza, sárvédők, torony, de szinte mindenhol képes korrodálódni. Típus hibája nem nagyon van, esetleg az 1.6 motort érinti a vezérműlánc nyúlása. Az 1.8 vagy a 2.0 motor jobb választás, de ezekből kevés a választék.
2018. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ülések kényelmesek benne, jó vezetni, jól fekszik az útra. Tágas elöl-hátul, és a csomagtér sem mondható kicsinek. A váltó hibája sem jellemző. A kormányoszlop állítható, az ülések szintén minden irányba állíthatóak, így kényelmesen el tudsz helyezkedni a vezetéshez.

Nincs fedélzeti computere ugyan, de a klímát, zenét, mindent kiválóan tudsz kezelni. A fényszórómosóval is rendelkezik, ami egy extrának mondható :-)

Egyedül a fékkel lehetnek gondok, de az sem mindnél jellemző. 10/4 ilyen 2001 es Primeranal volt csak gond, a fékbetétek erősen kophatnak, illetve nem a legerősebb a fék, a satufékezést nem is szereti az autó, (a 2001-es gyártmánynál még annyira mondjuk nem jellemző ez, de a későbbi kiadások, például a 2005-ös gyártmányú Primera ami tele van elektronikával, ha 60-80-ról satufékezel, akkor néha leállhat az autó is, meg a visszajelző lámpák is kivillanhatnak.) Tehát a későbbi generációkban lehet az elektronikával baj.. Ugye ami tele van extrával, az tele van elromlási lehetőséggel is sajnos. :(


A 2001 -esnek viszont van még egy nagy baja.. emeltesd meg az autót mindenképp, mert a küszöbtől kezdve a kipufogóig rozsdásodik nagyon.

A kipufogó rendszert nézesd át, mert abban lehetnek gondok még. Összességében jó autó, fogyasztása városon belül sajnos sokszor 10 liter, de városon kívül 6 liter. Néha szereti ha kihúzatod. (magas fordulat - autópálya)

Még annyi szépséghibája van, hogy az 1.6-os motornál a vezérműlánc egy bizonyos km után megnyúlik. Legjobb választás a 2000-es motor, az szó szerint repíti az autót, viszont annak a fogyasztása is városon belül 12, kívül 7.

Olajcserénél be kell tartani az előírást, elég csúnyán meg tudja bosszulni ha nem gondoskodsz róla :( Volt ilyen autóval dolgom, aminek csúnya hangja volt, elhozták, és mondom:


-Mikor cseréltél olajat?

-Hát mikor megvettem.

-Mikor vetted?

-2,5 éve.


Lecseréltük az olajat és mintha egy új kocsit kaptak volna vissza. Ez az az autó egyébként, ahol nem érdemes az olajon spórolni, ebbe kell a prémium. Az olcsó nem jó bele.

A rövid távokkal sem ellenkezik, de autópályán mintha egy rakétába ülnél. Az 1.6-os motorral 170 -et, az 1.8-assal 185-öt, a 2000-essel pedig 193-at mentem, (nem Magyarországon :)) ) és még az autó bírta volna tovább. Szerintem 210-ig simán felment volna.

Ajánlani tudom az autót, javaslom a rendszeres karbantartást. :)

Remélem tudtam segíteni :-)

2018. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#2-es ott a pont!
2019. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!