Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázvédelem előtt érdemes...

Alvázvédelem előtt érdemes lekenni rozsdaátalakítóval, ha rozsdás a kocsi alja? Az alvázvédőt simán rozsdára is fel lehet kenni, de hogy tartósabb?

Figyelt kérdés
2018. nov. 15. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat vagyok autószerelő műhelyben, láttam nagy csodákat. Volt olyan autó aminek az alját telibe fújták alvázvédővel, valszeg rá a rozsdára, mert az adott típus hajlamos volt erre a dologra. Persze ráfújhatsz bármit a rozsdára, de az attól még terjedni fog és egyszer csak kiesel alul a kocsiból.

35N

2018. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
28%
Az nem alvazvedelem hogy a rozsdára meg a mocsokra ráfújjuk az ú réteget....az simán semmi....de van erre egy jobb megfogalmazas:idő es anyag pocsékolás!
2018. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a homokfúvás legalább olyan drága, mint az alvázvédő...nos ezt megtakarítják, és csak simán rá a rozsdára..


amúgy csillogó fémfelületre kell szórni/kenni az alvázvédőt..ha van még csillogó felület..

2018. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rozsda-, zsír-, és pormentes felületre kell felvinni az alvázvédőt. Akkor működik. Egyéb esetben csak lelkiismeret-altató "optikai tuning", a korrózió vígan működik tovább alatta.
2018. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ehh, akkor ezek szerint átverés a leírásában, hogy mehet rozsdára..

Ilyen mehet rá?

[link]

2018. nov. 15. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen le kell csiszolni a rozsdát amennyire lehet (drótkorong, flex stb..), utána mehet rá ez a Korant vagy valamilyen más rozsdaátalakító (pl. Evipass, Ferropassit stb..), ezután le kell alapozni valamilyen korrgátló alapozóval (Cinkkromátos, Budaprimer..), ha szükséges, akkor tömíteni kell a lemezillesztéseket karosszéria tömítőpasztával és csak ezután mehet rá az alvázvédő.
2018. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bármilyen csodaszert javasolnak, az nem ugyanaz, mint a csillogó felület. Ha az oxidáció elkezdődött, akkor hiába fújod le..
2018. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Alváz és üregvéldelem teljesen felesleges csak a pénzedet veszik el ha másra bízód,lespórolják róla az alvázvédőt és az üregvédőt is ,ja és ráfújják a koszra meg a rozsdára,azt a keveset is amit ráfujnak,tudom mert én elvittem kifizettem érte 108 ezer forintot és majdnem sirvafakadtam otthon mikor megnéztem hogy mit csinéltak,mindenütt ezt csinálják hazudnak mint a vizfolyás,ugyhogy nem kell bedőlni a hazug szövegeknek,annak csak akkor van értelme ha saját ,magadnak meg tudod csinálni!
2019. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!