Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a Skoda Octavia...

Mi a különbség a Skoda Octavia és a rapid között?

Figyelt kérdés

Oké tudom a rapid elvileg kicsit kisebb meg az 5ajtos Szedán de mi meg a különbség?

Miért olcsóbb?



2018. nov. 15. 20:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sőt rosszul mondtam mert az Octavia is 5ajtos és régen is az volt.
2018. nov. 15. 20:25
 2/12 anonim ***** válasza:

A rapid sokkal kisebb. Fabia/polo padlolemezen van, az octavia meg a golf alapjain.

Aztan kevesebb fajta motor, valto, felszereltseg valaszthato hozza de ettol meg nem rossz auto, csaladi hasznalatra is megfelel.

2018. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen akkor ez a Sedan Fabia mint régen volt? Az is a polo alapjain nyugodott.

Miért nem lett ez egy Sedan Fabia mint régen?

2018. nov. 15. 20:48
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

A sedan Fabia egy ortopéd csökevény volt. Szépnek nevezni lehetetlen.

Igény az viszon nemcsak régen mutatkozott, hanem ma is van az olcsó szedánokra közép és keleteurópában. Ilyen népek vagyunk, ezek az igények.


Amire pedig van igény azt a piac kielégíti. Gondolom a Skoda nem a nyomoronc lépcsőshátű imidzsét akarta foltozgatni, hanem inkább elővett egy valaha szebb napokat élt modellnevet (Rapid) és ez alapján kínálta az új kocsit.

A lépcsőshátú Fabia ízlésficamát a lehetőségeken belül egész jól sikerült kiköszörülni.

A 4 vagy 5 ajtóssággal Skodánál pedig nehéz definíció szerint jól jellemezni a valóságot. Hiszen pl az Octavia 5 ajtós, mégis elég szedán forma. Vagy ott a Superb, melynek a csomagtérajtaja tud 4 vagy 5 ajtósként funcionálni is miközben szedán forma. Kár ebbe belemenni.

2018. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor a cordoba is ortopéd csokeveny volt? Mert az egy Ibiza nagy puttonnyal.


Elismerem tényleg pofasabb az a rapid mint a Sedan Fabia. Nem akarják a gyártók faragni toldani a kisautókat?

2018. nov. 15. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért a Cordoba so-so nézett ki valahogy,ellentétben a Fabiával :D
2018. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2018. nov. 15. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, talan azert nem fabia sedan, mert arrol a regi, nem tul elonyos forma ugrik be, a rapid jobban cseng. Volt regen ilyen skoda: [link]
2018. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Cordobát sikerült elég jól eltalálni.

A Skoda mentségére: más gyárak is belebuktak a kis szedánokba (legalábbis stílusz szinten).

Elég megemlíteni a Hondy City-t. Pedig a Honda mennyivel patinásabb, mégis volt gusztusuk piacra dobni ezt a csökevényt is.

A Cordoba mellett szerintem a Thalia sikerült még elfogadhatóra. Szépnek az sem szép szedán, de legalább nem teljesen aránytalan, mint a Fabia vagy City.


Elnézést a Fabia/City tualjoktól, nem bántó szándékkal írtam amit írtam, egyszerűen a többség szerint ezek nem szépek.

2018. nov. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad, azért mert kisebb, gyengébb a zajszigetelés, kevesebb extra van hozzá, kisebbek a motorok. A rapidot váltó Scala-ra viszont kíváncsi leszek, ha lesz belőle sedan, az szerintem szebb lesz, mint az Octavia.


[link]

2018. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!