Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi hány km ingázás az amit...

Napi hány km ingázás az amit munka miatt bevállalnál saját autóval?

Figyelt kérdés
Kifizetnėk az üzemanyagot az előírtaknak megfelelően. Szóval nem a pėnz vagy a spórolás a kėrdės tárgya. Az idő, az autókopás, az útviszonyok stb stb...
2018. nov. 17. 06:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
56%
Ha fizetik a benzint, akkor akár 40 km-is. Az időt ne számold, mivel sokkal gyorsabb autóval, mint busz metró vasúttal.
2018. nov. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy óránál többet egy irányba nem utaznék, de igazából már az is sok. Km-ben nem tudnám meghatározni, nem az számít, hanem hogy az autópályáról való lehajtás után mennyit állok még a dugóban is...
2018. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen. Nagyon jó a kérdés. Az egyenletben mindenképpen szerepelnie kell a fizunak és a munkafeltételeknek is.
2018. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2*220km-t napi szinten bevállalnám, ha minden költséget fizetnének.


Ilyen távolságra ingázok, igaz nem napi, hanem heti rendszerességgel mert heti egy oda-vissza utamra kapok 9Ft/km költségtérítést. Naponta saját zsebből nem érné meg anyagilag. Ezt az utat autópályán kicsivel több mint 2 óra alatt teszem meg. Lehet előre soknak tűnik, de hét közben csak a városban is utazom 2*1,5 órát. Ha így vesszük az a plusz 40 perc nekem már megérné hogy minden nap a saját otthonomba mehetnék haza.

2018. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Max fél óra kocsival, de én vidéken lakom, ha Bp-n laknék gondolo, máshogy állnék hozzá. jelenleg 18-22 perc között (busszal oda 40p (van céges járat) vissza 1.5 óra (csak a buszállomásra visz a céges busz)), előtte 11 (busz 2 óra kb 3 átszállással 1 vidéki és 2 városi és 10 perc séta), az előtt meg 16 (45 perc busz + 15 perc séta).
2018. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5+

Távolságok oda -vissza:

most 52 km (15ft/km térítés)

előtte 22 km (9ft)

az előtt 32 km (első 2 évben 9 ft, majd a 3. évben 100%)

nekem fontosabb az időm mint az a max 15000 ft többletköltség havonta

2018. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát max fél óra/út (kb 30km) azaz napi 60km. Ennyit megyek most is, ez még tűrhető és nem fáraszt. Autókopás nem érdekel, 5 év gari van rajta, ingyen szervíz és alkatrész cserével, ha letelik az 5 év, eladom és veszek ismét egy újat.
2018. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem ér 5 évente 3 milliót a gari... ehhez mindenkinek máshogy áll persze. 2,5 éve akartam venni egy új Meganet 5,2 m lett volna 5 évvel később kb 2 ér. Inkább vettem egy 13 éves kocsit 1.1 ért, átírással minden szervizzel megállt 1.4 be, átlag évi 150000 ből fenntartom. egy olajcsere megvan 20000 ből szerelőnél számlával, nem 65000 ből márkaszervizbe. 7000es óradíj nem pedig 16000! Ingyen nem adnak semmit, azt kifizetted az autóval együtt pluszba a 6500 ft/liter olaj árral együtt.

Én csúcs kategóriás olajat veszek 11000 ért 4 litert, márkaszerviz max középkategóriával dolgozik, és minden min kétszer annyiba kerül, és ha nem hozzájuk viszed nem fogják elintézni a garanciális javításokat (én se tetem, és munkatársaim sem! 2 évig dolgoztam márkaszervizbe)

2018. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem is az 5 év alatt fog széthullani! Napi 60km. Ha minden munkanapot számolok + némi kevés magánutat, az kb 15.000km/év.

5 év alatt 75.000km. Elég szégyen lenne egy autógyártóra nézve, ha egy mai autó ennyit ne bírna ki nagyjavítás nélkül.

Idén én is új autót vettem. Úgy tervezem, hogy kb 10 évig megtartom. Nem érdekel, ha már nem garanciális. Én kb 25.000km-t megyek évente, de úgy számolom, hogy mivel nem városban kínzom, ennyit ki fog bírni csak kisebb meghibásodásokkal.

Én is vennék szívesen 5 évente újat, de az évi kb 1 millió forint ami repül ki az ablakon az értékvesztésből, nekem se fér bele.

2018. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát én 4,5-ért vettem a kocsim és úgy tervezem, hogy 5 év múlva úgy fogom eladni 60-70 ezer kilométerrel 3 misiért, hogy sorba fognak állni, hogy ki szopjon le azért, hogy megvehesse (a 3 misit nem úgy találtam ki, hogy a hasamra csaptam, hanem alaposan szétnéztem a használtautó piacon). Tehát 5 év alatt 1,5 milliót bukok, plusz amit beletankolok (mint korábban említettem a kötelező szervíz+alkatrészcsere ingyen van 5 évig és van rá 5 év gari). Nekem ez abszolút megéri, hogy 5 évente 1,5 forintott kell ráfizetnem, hogy legyen egy új autóm (okés nyilván benne van a pakliban, hogy 5 év múlva nem kapok 4,5-ért kocsit)
2018. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!