Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vizsgálják felül a...

Miért nem vizsgálják felül a jogosítványokat 5-10 évente?

Figyelt kérdés

Úgy értem, van nagyon sok olyan ember aki hiába van évek óta jogsija, nem tud vezetni.

Miért nem vizsgálják felül bizonyos időközönként?



2018. nov. 17. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát esküszöm, automatikusan kerestem a kérdésnél a felpontozógombot :)

A választ nem tudom, de egyetértek.

2018. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Jo ötlet, ezentúl ujra fogjuk es majd 150 ezerforint leszaz ára, 2 evente lesz a vizsgalat,


Viktor voltam sziasztok

2018. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Ezt én is támogatom! Tanulóvezető miután levizsgázott meghatározott időn belül részt kellene vennie egy vezetéstechnikai tréningen, ami ingyenes lenne és nem lenne bukás, de mindenképpen végig kellene csinálni a feladatokat. Aki jogosítvánnyal rendelkezik úgy 5 évente ugyanúgy el kellene mennie, lehetőleg saját kocsival. Ha nincs akkor biztosítani neki egyet.
2018. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Beviz Elek ***** válasza:
77%

Teljesen jogos észrevétel.


Amikor megszerezzük a jogosítványt az nem azt jelenti hogy tudunk vezetni, hanem hogy igaz félve, de kiengednek a forgalomba egyedül. Pár év után egy sokkal szigorúbb vizsgán be kellene vonni a vezetésre alkalmatlanok jogosítványát.

2018. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dörmögő ***** válasza:
95%

Azzal tisztában van a kérdező hogy ez mekkora teher volna a vezetőknek, és a felülvizsgálóknak is? Gondolom nem, máskülönben nem írna ekkora baromságot. A szimpla vizsgázóknak is heteket kell várni a vizsgára az időpont kérésétől számítva, nemhogy még betoljuk oda a rutinos vezetőket. A költségekről meg ne is beszéljünk.

Vegyük a többséget. Átmegy a vizsgán aztán az évek alatt szerzett tapasztalattal jobb sofőrökké válnak, attól eltekintve hogy a vizsgán betűről-betűre be kell tartani a kreszt.

Vannak valóban akik nem feltétlenül valók az utakra, de ezek idővel esélyesek hogy lemorzsolódnak ilyen-olyan okból. Ez miatt a kis % miatt szívassunk mindenkit? Grat a felvetésért. Remélem nem foglalsz el semmilyen döntéshozó pozíciót sehol sem.

2018. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ötletnek jó, mégha a megvalósítàsa nehézkes is lenne. Nekem konkrétan az volt a kulcs mondatom a vizsgám elōtt hogy ha ez a sok barom àtment akkor nekem is menni fog. Ismerek sok olyan embert aki évek óta vezet naponta és köz veszélyes.
2018. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

végigjártam a "szamárlétrát"...először segédmotorsra sikerült, aztán nagymotorra, majd B..picivel később C-E..mindegyik vizsga előtt azt hittem, hogy kenem-vágom a kreszt-műszakit, ide nekem az oroszánt is..igen, ezeknél így volt, de a busznak kétszer futottam neki..


nem véletlenül van ismétlő vizsga a nagyobb(jobb) cégeknél, mert bizony felejt az ember..


azt már kimutatták, hogy ha most kellene kreszből vizsgázni a négymillió jogosítványosnak, hárommilliót azonnal bevonhatnának...pedig naponta vezet a zöme.

2018. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

30 éve vezetek, gyakorlatilag minden nap, balesetben vétkes soha nem voltam (vétlen többször is...), de esélyes, hogy egy kitöltögetős kresz vizsgán megbuknék mert biztos lehet olyat kérdezni, amit rég elfelejtettem mert az ember a való életben soha nem használja.


Ha kidobnák a kreszből az összes értelmetlen baromságot és lenne 15 oldal a könyv, akkor talán lenne értelme.

2018. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem vagyunk űrhajóvezetők, nem kell ennyire túlmisztifikálni ezt az autóvezetést.
2018. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:

#8

Én egyáltalán nem a KRESZ részre gondoltam hanem a forgalomra, rengeteg szerencsétlen közlekedik. Viszont ahogy a válaszodat olvastam, beugrott olyan ismerős aki a behajtani tilos táblára nem emlékezett, szóval a fontosabb dolgokra elméleti vizsgán is ki lehetne térni. Abban igazad van hogy rengeteg felesleges dolog van amin elhasalhatnánk, de rengeteg olyan is aminek a tudása nélkül nem szabadna közlekedni. Én mindenképp a lényeges dolgokat firtatnám.

2018. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!