Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az opeleknél a felszereltseg...

Az opeleknél a felszereltseg leirasnal az adaptiv fenyszoro (AFL) magába foglalaja a led mátrix fenyszorot is?

Figyelt kérdés

2018. nov. 17. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nehéz lett volna?

2018. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ebből nem derül ki.
2018. nov. 18. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem minden adaptív fényszóró led-mátrixos, de minden led-mátrixos fényszóró adaptív az Opelnél.


Ha led-mátrix fényszóró van a felszereltségi listán, az biztosan adaptív.

Ha bi-xenon fényszóró, akkor nem biztos hogy adaptív. De 2007-utáni évjáratoknál nagy a valószínűsége.

Ha halogén fényszórót írnak, az biztosan nem adaptív.


Megfordítva a dolgot:

AFL: led-mátrix, vagy xenon.

Nem AFL: xenon (főleg korai évjáratok) vagy halogén.


Attól is függ, melyik modellről beszélük. K Astránál, új Insigniánál, ha AFL fényszrórt írnak, az biztosan led-mátrixos, mivel a xenon megszűnt.

2018. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még ami eszembe jutott:


J Astránál, vagy előző szériás Insigniánál ha AFL-t írnak, az biztosan bi-xenon. Mivel led-mátrix ennél a modellnél még nem volt.


H Astránál ha AFL-t írnak, szintén biztosan bi-xenon értelem szerűen. Ennél a modellnél jelent meg az AFL először az Opelnél 2004-ben.

2018. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az újabb már PSA érában készült Opel SUV-okat nem ismerem annyira.

Ha leírod melyik modellről van szó, megpróbálom kideríteni.

2018. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, el is olvastad amit küldtem vagy csak lusta vagy, mert át kellett volna futni legalább 12 sort hozzá. Segítek:

"Az új AFL-generáció, melyet az Opel a Hellával együtt fejlesztett ki, erős fényű bi-xenon fényszórókra épül. Ezek vezérlő elekt-ronikája több érzékelőtől kap adatokat az út- és látási viszonyokra vonatkozóan. A szoftver ezek alapján eldönti, melyik funkciót használja. Ennek megfelelő parancsot ad egy szervomotornak, és biztosítja a mindenkori optimális fényeloszlást."


Ha ebben megtaláltad valahol a LED szót, mutasd.

2018. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom uj k astrarol van szo
2018. nov. 18. 12:44
 8/10 A kérdező kommentje:

Rossz az amit kuldtel vagy regi nem is tudom de a masodiknak van igaza led matrixos

Az arcodbol meg vissza vehetnel mielott valaki beveri

2018. nov. 18. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
K Astránál az AFL 100%-hogy led-mátrixos. Nekem is ilyen autóm van, ilyen fényszóróval. Hátsó a ledes lámpám is. Tavaly decemberben rendeltem, idén februárban vettem át. Nagyon szeretem. :) Nagyon látványos ahogy a fényszóróasszisztens teszi a dolgát. (A másik válaszolónak hiányosak az ismeretei.)
2018. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2018. nov. 18. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!