Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Crz 140es Pitbike....

Adott egy Crz 140es Pitbike. Első világítást akarok rá tenni, de a blokkból semmilyen kábel nem fut ki. Hogyan tudnám megoldani ezt? Ha van rá lehetőség akkor hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

2018. nov. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Van benne világítótekercs? Le az oldalát, ès nèzd meg.
2018. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pitbike-ok zártpályás versenyzésre épített motorok, ennek megfelelő elektromos rendszerrel. Nincs rajtuk világítás és az áramfejlesztőjük nem is bírja el. Csak a gyújtás és ha van, a befecskendező áramigényét tudja ellátni, többet nem.

Azért nem látsz semmiféle kábelt, mert neked minden bizonnyal csak a gyújtást táplálja a lendkerékmágnes, azt pedig jól összezsúfolták, rövid kábelekkel, hogy minél kevesebb hibaforrás legyen benne. Megpróbálhatsz esetleg a gyertyapipától visszafelé elindulni, úgy lehet, hogy találsz valamiféle áramkivezetőt a motoron.

De arra világítást akkor sem fogsz kötni. Krosszmotoroknál és pitbike-oknál vagy lecseréled az áramfejlesztőt egy nagyobb teljesítményű, feszültségszabályzós darabra, vagy olyan lámpát építesz be, aminek saját akkumulátora van.

2018. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen a külön akksis megoldás lenne a jó.Hogyan tudnám kivitelezni?
2018. nov. 17. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Rèszben èrtek egyet a #2 hozzászólóval.

Nekem is van egy Pitbike-om, igaz nem CRZ, hanem Lifan.

Azon sem volt világítás addig, amíg nem rendeltem ès tettem bele a világító tekercset, ès a feszültsègszabályzót. Nem tudom, hogy a Te bike-od alaplapján ki van e èpítve a vil.tekercs helye... Ha igen, rendelsz egyet, ès bekötöd. Ha nem, akkor marad az akkumulátoros megoldás.

Vagy veszel egy pár Ah-at, majd külön töltögeted, vagy az egybeszerelt lámpák közül mazsolázol. Van millió meg egy, de egy dolgot tarts szemelött.. egy bizonyos árkategória alatt csak szemetet kapsz.

Èvek óta rendelek e-bay-ről, Aliexpress-ről, kipróbáltam már több tucat fajta/fèle százforintos lutrit. Akármilyen jó is a promotálása(hirdetèse) ne vedd meg, mert látni nem fogsz vele, maximum látszani. Ha ez a cèl, akkor nem mondtam semmit. Bekötèse egyszerű, de ha elakadsz, írj a fórumra ès valaki biztosan segít.

2018. nov. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!;)
2018. nov. 18. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!