Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ranyitottak a automra egy...

Ranyitottak a automra egy masik auto ajtajat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap del korul tortent, hogy eszrevettem, hogy az autom egyik ajtaja meg van huzva es le van verve a festek rola. Mivel figyelek az automra es a lakasombol ralatok a parkolora, tudom, hogy napok ota az egyik szomszedom parkol mellettem.Amikor eszrevettem a dolgot, felcsengettem(a szomszed nagykegyesen lejott), es termeszetesen meg neki allt feljebb. A szomszedom es rajtam kivul meg 3 ember hallotta es latta a torteneseket. Kinyitotta a kocsija ajtajat ami termeszetesen hozzaert az en autohoz ott ahol a huzas volt. Nagy veszekedes, en mondtam, hogy hivom a rendorseget de mivel egyertelmu volt, hogy o a "tettes" mondta, hogy ne hivjam(akkor voltam egy idiota, tudom), mert o megteriti a karomat.(sajnos amugy sem lett volna ertelme, mert en mentem dolgozni, tehat nem tudtam volna ott maradni meg akar tobb oran keresztul). Mondom oke, erre o felment a lakasaba vartunk, nem jott vissza(mar nagyon idegesek voltunk, inkabb mi is felmentunk, gondoltam majd atkopogtat). Eddig nem kopogtatott nem tortent semmi. Mivel vasarnap van ugy gondoltam, ma hagyom a dolgot, de holnap en fogom megkeresni. Idokozben probaptam leszedni a festeknyomot, de a fekete szin az automon megkopott, mintha lesikaltam volna ugy nez ki, pedig csak egy kis vizzel es mikroszalas kendovel probaltam segiteni rajta.(az, hogy ranyitottak meg mindig latszodik, mert ott lejott a festek).

A kerdesem az lenne, hogy ha holnap azt mondja, hogy o megsem fizet van ertelme annak, hogy akkor rahivom a rendoroket ha van 3 tanum ra, hogy mi tortent? Hogy vallalta, hogy kifizeti?

Elore is koszonom a valaszokat.


2018. nov. 18. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy az o autoja ajtajan is latszik az en autom szine, pont ott ahol az hozzaert az automhoz.
2018. nov. 18. 14:48
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem kihívni kell a rendőrt, hanem fotózd le mindkét autón a sérülést (ha eddig nem tetted meg), és ballagj be a rendőrségre, mondd el az esetet, és majd mondanak rá valamit. Ha vannak tanúk, akkor nyert ügyed van. Bár attól tartok, hogyha magától nem fizet, akkor csak polgári peres eljárás útján juthatsz a pénzedhez. Ezzel meg az a baj, hogy kis értéknél többet veszíthetsz egy perrel, mint amennyi kártérítést kapnál.
2018. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom van mobiltelefonod, nem?

A legtöbb telón van hagfelvelő....


Indítsd el a hangfelvételt és tartsd a telót a kezedben leengedve, persze úgy hogy ő ne lássa, hogy megy a felvétel, csak mond neki azt, hogy "Itt a telefon a kezemben, hívom a rendőrséget ha nem fizeti meg a kárt! Elismeri, hogy Ön csinálta vagy nem?"


Amint kimondta, hogy igen ott a megdönthetetlen bizonyíték a kezedben :)

2018. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha van is tanúd, fotód, vagy akár rendőrségi jegyzőkönyved, nem fognak felmenni és azonnal kiverni az illetőből a pénzedet.


Polgári peres eljárást indíthatsz, ha van hozzá időd, energiád végigvárni, tárgyalásokra járni. Akkor évek múlva kaphatsz kártérítést.

Utólag könnyű okosnak lenni, de vagy a helyszínen kellett volna azonnal baleseti bejelentőt ("betétlap") kitölteni, vagy rendőrt hívni. Onnantól kezdve az ő biztosítója rendezné a dolgot, neked nem lenne közvetlenül vele ügyed.


A hangfelvételes trükk filmekben működik. A gyakorlatban ha el is fogadják bizonyítékként, még téged is meghurcolnak, mivel nem az előzetes tudomásával készítettél felvételt, ezért személyiségi jogokat sértesz. Az egy ettől független külön ügy lesz, amiért felelned kell.

2018. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem fizeti a biztosito!
2018. nov. 18. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam nekem is tiszta horpadás az oldala de már leszarom már annyi van rajta ha oda basznak neki 1 eltűnik és jön egy másik helyette :D
2018. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hány fotót készítettél?
2018. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Véletlen rúgd le a tükrét
2018. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!