Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e36 328i-m van és nagyon...

BMW e36 328i-m van és nagyon rozsdás mit csináljak?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő:

Karpsszériázás után mit kell csinálni vagy mivel kell lefujni hogy soha ne jöjjön vissza a rozsda?



#BMW #karosszériázás #rozsda eltüntetés
2018. nov. 18. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Add el és vegyél egy hibátlant. Soha nem fogsz tudni végleg megszabadulni a rozsdától, ha egyszer már elindult a folyamat.

Az oldható kötéssel rögzített elemeket lecserélheted gyári újra, de a küszöbökön, padlólemezen, hátsó kerékíveken nem tudsz segíteni, hiába költesz el rá egy vagyont, akkor is taknyolt marad. Minden rozsdás lemezrészt egyenként ki kellene vágni és új lemezzel pótolni, utána cinkbevonatot rá, majd alváz és üregvédelem... Nem éri meg, a javítás árának feléből sokkal jobb állapotút veszel, mint most a tied.

És az egész akkor is hiába, ha egyszer már lakatolni kellett valamit, akkor a rozsda előbb vagy utóbb, de mindenképp visszajön.

Pláne ha amolyan igazi “magyaros” javításáról van szó, azaz kerül amibe kerül, csak olcsó legyen. A dolog ott kezdődne hogy szárazjégfúvással le kellene takarítani legalább az érintett felületeket, de méginkább az egész alját, hogy lásd hol és mekkora a baj. A dolog már itt elvérzett, szerintem az egész országban egy-két műhely lehet max. ahol a megfelelő technológia rendelkezésre áll, úgy mint pl. szárazjégszórás, galvanizálás stb. De ha mégis találnál ilyen műhelyt, akkor meg az az érzésem nem akarnád kifizetni a profi javítás árát, itt milliókról beszélünk.

Hagyd a fenébe az egészet, ha a sarki Józsival nagyjából kilakatoltátok okosba, akkor kenhetsz vagy fújhatsz te arra akármit, két éven belül megint rohadni fog.

2018. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, igen én is úgy döntöttem hogy veszekegy motor hibás kasznit es at építek mindent, nem Magyarországon tartozkodok hanem Németben és sajnos itt még drágább minden.

Na ilyen jeges vagy milyen megoldásról még nem is hallottam.

A cél egy patyolat szep rozsda es torés mentek e36 328i +kompresszor lenne.

2018. nov. 21. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!