Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zaporozsec 968M-nek mekkora...

Zaporozsec 968M-nek mekkora presztizse volt itthon? Hol helyezkedett ez az akkor kapható autók ranglétráján?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem volt nagyon gyakori kocsi,és nem volt menő verda.

Elég gyenge,és az akkori autók között csúnyácska is volt.

Legnagyobb baja volt a nem túl megbízható benzinkályha benne,többször lehetett látni e miatt kigyulladt Zapit.

Fiatalok körében szinte nem is volt,inkább idősebb emberek használták.

Anno a Trabant volt a legcikibb,de a Záporjóska sem állt messze tőle.

2018. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A keleti autók legalja volt. Ennél kisebb presztízse nem volt más szoci kocsinak.

-Miért lesz üveg tetős záporjózsi?

-...hogy lássa az Isten ki az a marha aki megvette!


Felirat egy zaporozsecen:

"Nem vagyok hülye! Lottón nyertem."

2018. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak volt 10 évig. Olcsón jutott hozzá újonnan, mert szállítási sérült volt [papíron]. Nagyon szar volt, gyakran lerobbantunk vele, többször kapott motorgenerált. Hamar elkezdett rozsdásodni, az autók legalja volt. Még a kispoláknak is nagyobb volt a presztízse.
2018. nov. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Zapo vs. presztízs. LOL Egy Trabant is vállalhatóbb volt.

Na jó, viccet félre téve. Zapót azonnal lehetett venni, ha megvolt rá a zsé. A Trabantokra meg várni kellett. Azt hiszem ezzel elmondtam mindent.

2018. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
5%
A zaporozsec a legalja alatt volt még 3emelettel valahol a bányász béka segge alatt!
2018. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 JulesTS ***** válasza:
Zapó és a presztízs két külön fogalom... Haverom öccsének volt, fűtés természetesen nem működött, télen kabát/sapka/sál/kesztyű és jégkaparóval kaparni az első szélvédőről a ráfagyott lehelletet. A vezérműtengely hajtása fogaskerékkel volt megoldva, ezzel nem lenne gond, de a nagyobbik fogaskereket bakeliből csinálták, hogy csendesebb legyen. Amikor a fogak bakelit darálék formájában az olajteknő aljában gyűltek össze, akkor lett igazán csendes... A karosszéria meg jó barátságban volt a rozsdával. Trabant, Wartburg, Skoda, Lada, Kispók mind finom műszer volt a Zapóhoz képest. Szerelgetni való hobbinak tökéletes, amúgy szerintem aranyos szerkezet...
2018. nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sosem gondoltam volna hogy még a Trabant alatt is volt értékelve valami, ezek szerint pont kifogtam
2018. nov. 19. 10:29
 8/12 D. Brasco ***** válasza:
0%
Hat ezt most tenyleg kifogtad mert a zapo a mindenkori autogyartas egyik legalja!ugyan a trabant is egy szar volt,mert nem kell azt azert túl fényezni(a lehető legprimitívebb háború előtti techina,ejtőtartállyal 2ütemmel léghűtéssel)de az orosz csodához kepest még az is egy csúcs volt!
2018. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, a Trabi alatt volt presztízsben.


Egyébként, bár a Trabantot cikizték, de ez olyan, mint most a Suzukik szidása. Mindenhová elvisz, csak egyszerű és menőzni nem lehet vele.

Kicsit OFF, de hadd írjak a Trabikról!

A Trabi

1. nem rozsdásodott, mert keménypapírból volt;

2. csomagtere nagyobb volt, mint az 1200-es Zsigulinak;

3. rendkívül megbízható volt;

4. messze a legolcsóbban javítható, karbantartható autó volt.

Nekem legjobban a Trabi egyszerűsége tetszett. Pl. a benzintank szintmérője elromolhatatlan volt. Ui. az úgy működött, hogy megálltál, felnyitottad a motorháztetőt, lecsavartad a tanksapkát és beledugtál egy skálázott műanyag mérőrudat. Kihúztad, ameddig nedves lett, annyi benzin volt a tankban. Ez a mérce sose romlott el! :DDDD

2018. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 JulesTS ***** válasza:
Csak a karosszéria borítás volt műanyag (nem papír), az alváz trabinál is tudott rozsdásodni, annyira, hogy a "hattyúnyak" torése után a motor/váltó önálló életre kelt a kasztniban. A papírnak hitt borítás fenol alapú műgyantával átitatott növényi rostokból (gyapot) préselt műanyag volt (duroplast), ez valóban nem rozsdásosott, de ha megkarcoltad, akkor az idő vasfoga abba is belekóstolt, szép zöld penész jelent meg rajta...
2018. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!