Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó 24 V-os reflektorának...

Egy autó 24 V-os reflektorának vagy egy 200 W-os halogén fényvetőnek nagyobb a fényereje?

Figyelt kérdés

Régen elbontott autóból megmaradtak a lámpatestek.

Szép, tiszta és sértetlen a külső burkolatuk, a világító felület és a belső tükrös felület is korrekt állapotban van.

Arra gondoltam, hogy udvarban felállítandó kandeláberek építéséhez használom fel őket, de nem tudom mire számíthatok a fényerejük tekintetében.


Több fényt biztosíthatnak, jobban megvilágítanának egy ugyanakkora területet, mint egy halogén vagy egy ledes fényvető reflektor?

Mi a véleményetek?



#24V-os autó reflektor fényereje #halogén fényvetők fényereje #led fényvetők fényereje #udvari világítás kiépítése
2018. nov. 20. 02:16
 1/6 anonim válasza:

A 24V-os refinek kellene a teljesítménye, az a mérvadó. de nem hinném, hogy 200W-nál több lenne. Az autó lámpája viszont speciálisabb, megfelelő látáshoz van kitalálva autózás közben; nem bisztos, hogy otthon ez jó volna.

A24V lámpa alkalmazása sem túl jó, mert külön tápegység kell neki, a magas áram, és feszültségesés miatt vastagabb vezeték kell. A táp miatt több a hibalehetőség és, fényhasznosításuk is nagyon sokban elmarad a LED-hez képest.

Egy megfelelő LED fényvető többet ér, mert kisebb kivitel, és nagyságrendileg több fényt ad le és gazdaságosabb is miatta.

2018. nov. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
Egy aito lampaja vetített fényt ad,egy ilyen ledes cucc meg szórtat!Nyilvan utobbival többre mész udvari vilagitas cimen!Es az valoszinuleg a 230v-os halozatrol is uzemelni fog
2018. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

A kérdés feltevése után kicsit továbbkutakodtam a témában és magam is arra jutottam, hogy minden szempontból ideálisabb megoldás egy váltóáramú világítási rendszer kiépítése, akár halogén, akár LED fényvetőkkel. A kivitelezés szempontjából is, és az üzemeltetés szempontjából is.

Még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztatok a kérdéseimmel.

Zöld kezecskékkel értékeltem a válaszokat.

2018. nov. 20. 09:26
 4/6 anonim válasza:
A sima izzó ès sima halogèn, mind egyen ès váltóáramról is egyformán üzemel.
2018. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy semmilyen autóba nem került 200W teljesítményű fényforrás, nem gondolnám hogy az jobban világítana.
2018. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb hozzászólásokat is.
2018. nov. 20. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!