Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdőnek Kawasaki ninja 250?

Walk w1th mee kérdése:

Kezdőnek Kawasaki ninja 250?

Figyelt kérdés

Helló,sziasztok. 22éves fiatalember vagyok,aki szeretne belépni a motorozgatás világába:D nálunk erdélyben 24évesen lehet megcsinálni "nagy" motorra a jogsit,ezért nekem az A2 variáns a megfelelő amit tavasszal tervezek megcsinálni.

A kiszemelt motor egy Kawasaki Ninja 250 lenne,ez jó az A2 höz. Nem száguldozni szeretnék meg állatkodni,,csak szimplán motorozgatni 1ik városból másikba,csatlakozni motoros társaságokhoz,,túrázgatni,eljárogatni fesztiválokra ilyesmik.

Volt Cross mocim,nem mondom hogy tapasztalt vagyok de váltani és vigyázok nem földhöz verni magamat elsőre.

Olvasgattam ezek után a mocik után és kezdőknek irták hogy jó,"belépő" szintü motorok ezek.Más kérdés,nemsok motoros van az ismerőseim között,ezért kérdeném az itt lévőket a fenntartást illetően..2500-3000euró között látom ezeket a tipusokat beiratva stb. Mennyire megbizható 1ilyen motor? mármint tudom újlánc új gumi új minden rendes szervizben...de, ott hagyhat az úton,gyakori az ilyen meghibásodás? bocs ha hosszúra sikeredett.

ui:lehet trollkodni is:D:D


2018. nov. 23. 18:58
 1/5 A kérdező kommentje:
de váltani tudok*
2018. nov. 23. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon jó motor, könnyen kezelhető, megbízható és tartós. Ha nem egy törött, több darabból összerakott példányt talál az ember, amit rendesen szervizeltek is, a kötelező kopóalkatrészeken kívül jellemzően nem kell semmire költeni. Egyébként nem egy nagy összeg hozzá semmi, fenntartani szintén nagyon olcsó, a fogyasztása 3,5-4 liter körüli. Az egyetlen negatívum, amit említeni tudnék, az a teljesítménye. A 33 lóerejével nem egy erőgép, napi közlekedésre igazából elég, de ha túrázni is akarsz, ott azért mindig jól jönnek a plusz lóerők. A helyedben én körülnéznék az 500-as sor 2-esek között is, amik jobban kihasználják az A2-es kategória 35 kW-os felső határát. A könnyű kezelhetőség azoknál is ugyanúgy megvan, mint a Ninjánál, a fenntartásuk nem kerül lényegesen többe, viszont többet nyújtanak.
2018. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó kezdőmotor. Én 125-ösön kezdtem 21 évesen, de ha visszamehetnék az időben, 250-essel kezdenék. Biztonságosabb sok szempontból.


Ninja 250 viszont túrázásra nem ideális. Nehezen dobozolható, szerintem dobozokkal hülyén is néz ki. Nem erre van, de persze 1 fővel, bankkártyával a farzsebben ezzel is tudsz menni túrákra.

Nem tudok arról, hogy megbízhatatlan lenne, de nem néztem nagyon utána. Gyorsasági mktorok sose vonzottak. Supermoto (125 cc) után túraenduro (650 cc), most meg túra(sport) van (900 cc).

2018. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nézd meg a Suzuki DR-Z 400-at! Hasonló árkategória, de jóval erősebb, nyomatékosabb motor! Túrázni ezzel eléggé kényelmesen lehet!
2018. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) igazatok van,Suzuki gs500f ez is vezethető és sokkal jobbat megy.

oldal táskákat nem tervezek,csak ahogy irtátok bankkártya a zsebben módszerrel:D

2018. nov. 24. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!