Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 1007 1.4 HDi városi...

Peugeot 1007 1.4 HDi városi használatra?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok. Az 1007-es Peugeotot néztem ki. Akinekvan ilyen autója, mi a véleménye? Az 1.4 HDi-vel városban lehet gond? Vagy inkább benzin?

(Az olyan hozzászóásokat, hogy “francia autót ne vegyél” stb kérem mellőzni, köszönöm)


2018. nov. 26. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Városi használatra semmilyen dízelt nem szabad venni, tönkre vágja a részecskeszűrőt.
2018. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben az autóban nincsen.
2018. nov. 26. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, bocsánat, kevertem az 1.6-ossal.

De úgy általánosságban sem használ a dízelmotoroknak a városi használat. Esetleg akkor lehet jó, ha nagyvárosban többet mész vele, esetleg futárkodsz, vagy egész nap járkálsz vele ide-oda. Ugyanis ezek nem szeretik, ha hidegen vannak hajtva, márpedig ha megteszel x km-t, leállítod, pár óra múlva újra, akkor legtöbbször nem fogja a motor elérni az üzemi hőmérsékletet, és ezért fognak gyorsan tönkremenni.

Tehát én nem ajánlanám városba a dízelt. Ha mégis emellett döntesz, akkor legalább vidd el néha hosszabb útra, magasabb fordulaton égesd ki a kipufogót.

2018. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 26. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!