Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden benzinkúton mérnek...

Minden benzinkúton mérnek fagyállót?

Figyelt kérdés
Nálunk itt van egy MOL benzinkút, kisebb vidéki város. Általában minden kúton van refraktométer amivel kérhetem a fagyálló mérését vagy csak a nagyobb kutakon?
2018. nov. 28. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb nevű kutaknál biztos, a noname sufnikutaknál nem hiszem. Én szintén egy kisvárosi MOL-nál mérettem, valószínűleg felétek is lesz ilyen.
2018. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Ennél biztosabb nincs: kiveszel egy gyűszűnyit, beteszed este a fagyasztóba, reggel megnézed: ha folyik, akkor jó, ha jeges, akkor csere vagy tuning töménnyel..
2018. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kuton van mérő. Ő érdekük amúgy, hogy legyen mert birravalóból is élnek plusz lehet ott veszed meg a fagyállót, ha szükséges.
2018. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
a #2-esnél a pont. ettől megbízhatóbb mérés nincs. Ráadásul hideg motornál, otthon is elvégezhető, jattot sem kell adni.
2018. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 29. 06:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a fagyálló méricskélést. "Magától" nem nő a fagyáspontja, csak ha folyamatosan tiszta víz van bele öntögetve. De akkor meg már eleve baj van, nem megoldás a szorgos utántöltögetés. Időnként cserélni is kell a fagyállót (3-5 évente), ilyenkor meg -35,-38 fok körüli kevert folyadékot kell betölteni, az meg is tartja ezt az értéket a csereperiódus során. Mindazonáltal akkor sem lehet nyugodtan hátradőlni ha sok-sok éve nem volt cserélve a folyadék, de a mérés során a fagypont rendben lévőnek találtatik. A folyadék elsavasodik idővel, elkezdi korrodálni a hűtőrendszer elemeit, aztán szivárgások is előjönnek, hűtő és fűtő radiátor eltömődik.
2018. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Azért akarom méretni, mert az autót használtan vettem. Feltöltötték fagyállóval, de senki nem tudja milyen arányban, mivel, és hogy. Ezért, mielőtt kiderül hogy -5 fokig "fagytűrő" inkább megméretem, és ha úgy van intézkedek ha szükséges.


Mert a kereskedő azt mond amit akar alapon...

2018. nov. 29. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:

"Feltöltötték fagyállóval, de senki nem tudja milyen arányban, mivel, és hogy"


Na látod, ez az amiről beszélek. Ha most öntöttek bele "valamit" ami lehet hogy nem bele való, akkor meg fogsz nyugodni ha jó alacsony lesz a fagyáspont. Aztán meg pislogsz, ha valahol elkezd szivárogni a lé. "Nem nagy ügy" mondhatnád, de az a szivárgás úgy alakul ki hogy a "fagyálló" eszi a rendszert, az meg belülről fogy...

Szóval, ha bizonytalanság merül fel, (legalább felmerült benned, és ez jó!) akkor cserélni kell a folyadékot úgy ahogy van, persze a rendszert meg át kell öblíteni.

2018. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!