Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassan 8 éves téligumi jó még?

Lassan 8 éves téligumi jó még?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán, átlagban 5 évet szoktak kibírni a gumik rendesen, ha megkíméled akkor kibírja a 8-10 évet. De 8 éveset felrakatni már kár.
2018. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet jó is meg nem is.

Kb az a szitu, mint hogy kocsit sem km-re veszel, hanem állpotra, azaz használt gumit sem évjáratra veszel/használsz, hanem állapotra.

Egy 8 éves, megkímélt téli gumi is lehet még KORLÁTOZOTT feltételek mellett használható.

Puding próbája az evés, fel kell tenni és féktesztet csinálni, ilyen egyszerű.

2018. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Driftelni pont jó.
2018. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát most már felrakattam úgyhogy mindegy. De akkor jövőre veszünk újat, ezt a pár hónapot már csak kibírja. Csak utólag jutott eszembe megnézni a dot számot, nemrég vettük és ezek voltak rajta.
2018. nov. 29. 15:46
 5/8 Hovarju ***** válasza:
Én most cseréltem újra. Nekem is 8 éves gumijaim voltak, látszólag rendben. sérülésmentesen, megfelelő profil mélységgel. Mégis azt ajánlották cseréljem le, mert a gumi szerkezete már romlik és nem fog rendesen tapadni.
2018. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmi különbséget nem éreztem a nyárihoz képest.
2018. dec. 1. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert gurulni ugyanúgy tud.

Ha fékezni, főleg vészfékezni kell akkor már lesz különbség. Vizes és havas úton óriási.

2018. dec. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja azt gondolom. Amúgy a mintája okésnak tűnik, és pirelli gumi, nem valami kínai.
2018. dec. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!