Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó nehezen veszi a 2-es...

Váltó nehezen veszi a 2-es fokozatot, olajcsere segíthet?

Figyelt kérdés

Van egy régi Swiftem, a 2-est még enyhébb időben sem vette túl szépen de most így hidegebb napokon már kész rémálom vele a váltás. Hidegen alig akar bemenni, melegen már egy kicsit jobb a helyzet. A hátramenet és az 1-es még rakoncátlankodik néha, de nem olyan vészes mint a második fokozat.

Mi okozhatja? Elkopott szinkrongyűrű? Valami hiba a kuplungban? Váltóolaj már nem bírja a hideget? Köszi.



2018. nov. 29. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen Swiftem van, nekem az 1-est szokta nehezebben venni télen, de én általában csak hetente használom, szóval szerintem az is közre játszik.


Jó lenne tudni, hogy mikor volt cserélve váltóolaj az autódban. Ártani nem ártasz vele, ha kap újat.

Általában a szinkrongyűrű kopás a ludas, mivel a kettes fokozatot használjuk legtöbbször. Viszont nagy macera a cseréje, nem nagyon szeretik a szerelők. :)

2018. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, ha a kuplung lenne a ludas, akkor mind az 5 sebességben csinálná az autó.
2018. dec. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor nem valószínű hogy kuplung, 4-est kifejezetten lágyan veszi.

Köszi, akkor körbeérdeklődök szerelőknél szinkrongyűrű témában. :)

2018. dec. 3. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!