Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenleg melyik rendszámból...

Jelenleg melyik rendszámból van a legtöbb forgalomban?

Figyelt kérdés

Pl J K egyre ritkább míg L-t sokat látok.

Tudom ez azért is van, mert az L 4ev alatt futott ki.

De melyikből lehet a legtöbb forgalomban?

Nyilván az N P elottieket kérdem, mert azok elég frissek meg. A P 1,5 év alatt futott ki.



2018. dec. 1. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mennyi idő alatt futott ki, mert darabra ugyanannyi. Akkor mennek más betűre, ha elfogy az adott betű. Mindegy, hogy 1 év alatt, vagy 10 év alatt.
2018. dec. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom. Csak arra akartam kilyukadni, mivel ilyen rövid idő alatt futott ki meg nyilván a nagy része forgalomban van.
2018. dec. 1. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg P-ből.


Ezek maximum 1-2 éve forgalomba helyezett autók. A baleseteseket leszámítva valószínűleg még mindegyik forgalomban van.


Mindegyik kezdőbetűvel 26*26*10*10*10, azaz 676000 variáció van. Az hogy mennyi idő alatt osztják ki azt a 676 ezret, az lényegtelen.

2018. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jól gondolkodsz. Mindegyikből ugyanannyit adtak ki, ugyanaz a kombináció mind. Minél frissebb a rendszám (N, P, R), annál többet látsz, mert ezek frissebben behozott autók, vagy szerencsésebb esetben újonnan vásároltak. Ha külföldről behozták a 15 éves autót, akkor az ment még jó esetben 5 évet, aztán irány a bontó. Ez az oka, hogy az L és M rendszámok már kezdenek eltűnni, annak ellenére, hogy az M is gyorsan kifutott, a sok behozott autó miatt. A P is extrém gyorsan kifogyott, de már RDx rendszámot is láttam a forgalomban, tehát az R is rohamosan fogy. Lassan tényleg át kéne állni az új formátumra.
2018. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

L-bol meg sokat látok. Csak a teremgarazsunkban is a legtöbb L. Nyilván véletlen, de abból szerintem van még jó pár mert a válság előtt még veszegettek is új autót illetve az h 4 év alatt futott ki. A J K ami egyre ritkább.


Viszont tényleg szinte minden második autón P van mert ugye az tényleg meg új.


Eredetileg 2030 környékére jósoltak a kifutast. De ilyen tempóban pár év.


Melyek amik lehetnek még? S T V Z? Mit hagytam ki?

Ugye az Y az ilyen lassú(?) Jarmuveke. W X pótkocsik, U motorbicikli

2018. dec. 1. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:

A J, K nem azért ritkább, mert lassan/gyorsan futott ki, hanem pusztán azért mert régebbiek, mint az L-esek.

L-esből meg kevesebb van már, mint M-esből.


Akkor még egyszer: Annak, hogy mennyi idő alatt futott ki, semmi jelentősége nincs.

2018. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a J-K-L sorozatból.
2018. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindből ugyanannyit adnak ki, de a régi, pl. H előtti autókból már elég sok bontóba került. Az meg, hogy a környéketeken milyen rendszámból van több, többnyire a régió életszínvonalával van összefüggésben. Ha megengedhetik maguknak az új autót, akkor lehet sok L-es, de felénk van még C-s Lada és D-s Golf. Nyilván sok ilyen autó már lekerült 20 éve Budapestről vagy az ország nyugati feléből vidékre.
2018. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Értelem szerűen a régebbiekből tahát A-sból van a legkevesebb. Minél régebben adták ki az adott rendszámot, annál nagyobb az esély, hogy azt az autót már elbontották.

P-ből van a legtöbb, ez sem meglepő. Hiszen ez az utoljára teljesen kifutott széria. Kicsi rá az esély, hogy egy pár éve kiadott rendszámú autót elbontottak.

Ha az R kifut, akkor abból lesz e legtöbb a fenti okfejtés alapján.

2018. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az R ia nagyon fogysan fogy itt bács megyében az RF* nél járunk már ugyhogy nem max egy fél- három negyed év és ki fut és jön az S
2018. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!