Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik egy ütemű motor?

Létezik egy ütemű motor?

Figyelt kérdés

Előadást kell csinálnom fizikára az 1 és 2 ütemű motorokról

2 biztosan létezik, de 1 üteműről még nem hallottam és semmit nem találtam róla.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 2. 11:27
1 2
 11/16 veterán vas ***** válasza:
46%

"..valamelyik cég készített 5 ütemű motort.."

Jaj de jó, akkor meg is van a megoldás!

Ebből az új fejlesztésű 5 üteműből kidobod a megunt/elavult/hagyományos négyütemű Otto-motor alkatrészeit, és ami megmarad az az 1 ütemű.

Erről aztán egy nagyon szép, tartalmas prezentációt tudsz elővezetni.

/és a motor is biztos hogy jól fog működni/ ;)

2018. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Logikailag nem jön ki az együtemű motor. Hiába van a dugattyú másik végén is égéstér, a dugattyúnak két irányba kell mozognia, két végállása van és ezektől visszafelé indul, alternáló mozgás, tehát két ütem kell minimum a munkához.
2018. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
1 ütemű? a bicikli
2018. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veterán vas ***** válasza:

Bármelyik robbanómotor típust is vesszük alapul /Otto Wankel Diesel, kétütemű-négyütemű/ mindegyik több munkafázisból áll. Ez azért van, mert egy ütem magában nem tud folyamatos üzemmódot produkálni. Persze kiindulhatunk abból is, hogy csak azt az egy -a legfontosabb- munkaütemet vesszük alapul amit 3.ütemnek/robbanásnak hívunk. Viszont ennél az elképzelésnél adódik a kérdés, egy robbanás után hogyan lesz kipufogás, és újratöltés?

Szóval itt, ezen a ponton megáll -pontosabban el sem indul- az együtemű motor. :)

2018. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Bár ez csak egy találat épp, de ha rákeresel angolol single stroke engine vagy one stroke engine azért kidob pár dolgot, némelyik még értelmesnek is látszik.

2018. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

[link]


Bíró László: 1978 Együtemű belső égésű motor (Argentína)

2019. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!