Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik ilyen izzó?

Létezik ilyen izzó?

Figyelt kérdés

Hagyományos h7-es halogén izzómat szeretném kicserélni a tompítottban. Van olyan izzó, aminek fehér/kékesfehér a fénye (nem sárgás!), szabályosan használható, tehát van e-jelzése, jól lehet vele látni és nem vakítja a szembe jövőt? Illetve a magasabb színhőmérsékletűek (5-6000K), ami elvileg már off-road, mennyire vakít, és mennyire köt bele a rendőr, ha jól be van állítva?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2018. dec. 2. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a tompított és jól van beállítva akkor mindegy 50000K akkor se vakít.
2018. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Például Osram Cool Blue Intense.

Attól hogy kékesebb, még nem fog vakítani.

A K (kelvin) érték csak a színhőmérsékletet mutatja, a fényerőhöz semmi köze. A rendőr nem fog belekötni.

Ui.: Kékített izzóval nem fogsz jobban látni. Ha jól akarsz látni, akkor ott a Night breaker laser. Ez 3900K, természetes fehér fénnyel.

2018. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Cool Blue Intense-el az a baj, hogy a legtöbb véleményt szerint inkább hasonlít egy hagyományos izzóra, sárgásfehér fénnyel.
2018. dec. 2. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarsz bele magas K-s izzót rakni?

Ebben a maszat időben nem fogsz vele látni.


Régen a skodámban ősszel télen mindig sárga fényű izzót használtam.


Gagyi izzót meg ne vegyél rossz a vetítési képe, Ice Blue esetén meg azt hiszik, mindig refivel mész.

2018. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

A kékes fény azt a szubjektív érzetet kelti, hogy rosszul van beállítva a fényszóró, hiába nem vakít a valóságban ezért én nem szeretem sem szemből sem hátulról nézni.

Ráadásul a kékesített izzók fényereje kisebb, mivel a szinezést búrán lévő festéssel érik el, ami csökkenti a fényerőt.

Próbáld ki a night breaker laser-t! Én nem csalódtam benne.

2018. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!