Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen váltó az, amelyiknél...

Milyen váltó az, amelyiknél bal lent van az 1-es?

Figyelt kérdés

Milyen váltó az, amelyiknél bal lent van az 1-es? És ha jól tudom akkor mellette fent a 2-es, alatta meg a 3-as. Ha jól tudom akkor egyes BMW-kbe használták (versenyeken), és egyik előnye, hogy 2-ből 3-ba könnyű váltani, mivel az 1-es szinte csak elinduláshoz kell. (Ha tévedek javítsatok már ki, nem ismerem, azért kérdezem)

Ezen kívül van még valami előnye ennek? És ezt hogy érték el ezt a kialakítást? Más az egész váltó szerkezete, vagy csak pár alkatrészt elég lenne kicserélni, hogy ilyen váltót kapjak?



2018. dec. 2. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Angolul dog-leg-nek hívják. És jól írod, azért jó a versenyautóknál, mert gyakrabban kell 2-3 között váltani, mint 1-2 között. Egy utcai autónál épp fordított a helyzet.

Itt vannak példák is, hogy melyik autóban használtak ilyen váltót:

[link]


Teljesen más a váltó szerkezete, nem igazán tudod átalakítani, csak ha kicseréled az egész váltót.

2018. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan Ikarus amelyikben így volt :D
2018. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez az, köszönöm szépen! :D

Erre gondoltam, csak a nevét nem tudtam.

Akkor semmi más előnye sincs? Ahogy nézegettem az ebay-en megkérik az árát.

2018. dec. 2. 15:05
 4/14 anonim ***** válasza:

VFTS Ladát nem ismered? :D


Így van a sebességkiosztás:


2 4 1


3 5 R


:)

2018. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ilyen váltót egyedileg kell építeni? És ez a kiosztás párosul a sírással is (egyenes fogazással)?
2018. dec. 2. 17:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kell párosulnia az egyenes fogazással. Viszont ezeket a váltókat általában versenyre építik ott meg gyakori az egyenes fogazás, így... :)
2018. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én dízel Mercedes kiseherautót láttam ilyet. Az biztos nem versenypályára készült.
2018. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg talán a 3 gangos Zuk is ilyen volt.
2018. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A lényeget kihagytátok, a VW Transporter T3-ban is így van, hogy az 1-es bal lent van, a 2-es középen fent, 3-as lent, és így tovább.

Van egy olyan érzésem, hogy itt nem a versenyzés miatt van így :D Viszont a pontos okát sajnos nem tudom.

2018. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A T3 is fekvőmotoros, mint az Ikarusok? :D ( mindkettőben mögötted van a motor)
2018. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!