Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vámon át mehetek ezzel az...

A vámon át mehetek ezzel az autóval?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne , hogy egy olyan autóval szeretnék átmenni a vámon ami az édesapám nevén van de én használom. A nevünk is teljesen ugyan az. Megállíthatnak azért mert nem az enyém vagy nyugodt szívvel átmehetek. Nem akarom magammal rancigalni a vámig ameddig átengednek az autóval. ( Union belüli országba mennék)

2018. dec. 5. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy papírt írjatok aztán ennyi...nem lesz gond a határon,ha ellenőriznek

Egy kis trollkodás :D (Vám:az államok által kivetett adószerű kötelezettség a vámhatárukat átlépő árukra)

2018. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Legyen papír.

EU-n belül is szokták kérni valamikor az útiokmányok mellett a forgalmit és jogosítványt is a határon. Sőt, pár hete vámellenőrzés is volt, ahol jártam. Szintén EU-n belül. Szóval sose lehet tudni. Fel kell készülni és nem a megúszásra számítani.

2018. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen vámon akarsz te átmenni, ha EU országba mész?
2018. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Vámolásra akkor kellene számítanod, ha gépjárművet eladási céllal szállítod külföldre, s a származási helyen nem az EU.

Határellenőrzés nincs, kivéve egyes időszakokat és helyeket. Mélységi ellenőrzés bárhol lehet.

Budapesten, budapesti magyar-magyar lakosként is igazoltathatnak, s megtehetik ezt egy százlelkes francia falucskában is.

2018. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
Milyen vámról beszelsz te az union belül?!?
2018. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már ilyen hülyeségeket, tök sok EU-s ország között van határellenőrzés, és vámellenőrzés is lehet, bár ez valóban ritka.

Pl. Horvátországba rendszeresen járok, Romániába is, mindkettő EU-s, és van mindig határellenőrzés, bármelyik átkelőn is mentem eddig át.

2018. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
Egy mezei határátkelést meg egy esetleges annál való szúrópróba szerű ellenőrzést ne keverjünk már ide még akkor sem ha esetleg nem schengeni övezetes országról van szó!A vám kicsit másabb dolog lesz,bar eu-n belül továbbra sem tudom értelmezni,főleg úgy hogy eladásról szó nincs a kerdesben!Gondolom a kerdező egyik orszagbol akar atmemni a masikba az apja kocsijával,csak még ezt sem tudja értelmesen leírni
2018. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:

Nem olyan régen, barátainkkal voltunk egy európai autós-túrán. Időnként onnan vettem észre, hogy más országban járunk, hogy megváltoztak a feliratok.

Bécstől nyugatra vám/útlevél/sorban állás, szinte sehol.

2018. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Például fas*om Romániába, ahonnan most is órákat kell várni, ha átakarok jutni Magyarországra.

Na én apám nevén lévő autóval jártam már be fél Európát, a román határnál szokták is kérni rendszeresen a forgalmit (román rendszámú). Soha semmi gond nem volt, semmilyen kölcsönadásim, vagy hasonló dokumentumom nincs.

2018. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

union belül ??


átmehetsz vele, de pl érdemes belorussiat kikerülni mert vízum is kell. svájcban sem szólnak érte,

szerbia, macedoniában se ha görögbe mész..


másfele nem kell a határon átmenni hogy más eus országot elérj

2018. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!