Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhagytam a nívópálcámat....

Elhagytam a nívópálcámat. Mehetek így az autóval?

Figyelt kérdés
A helyi autóalkatrész kereskedők és a bontók hétfőn nyitnak leghamarabb.

2018. szept. 8. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz. Valamit azért dugjál a lyukba.
2018. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lyukat dugaszold el valamivel, lehetőleg puha ronggyal hogy azért az olajat ne lökje ott fel, mert fellökheti, minimálisan de összekenheti a motorteret ami nem valami jó dolog.
2018. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos mehetek? Nincs valami olyan szerepe, hogy levegőt ne engedjen be, stb? Persze azt leszámítva hogy kosz ne menjen bele
2018. szept. 8. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az szép. Szerintem nem mehetsz nélküle, mert a nagy nyomástól kiszökik ott az egész olaj, ami nagyon nem lesz jó. Valamivel ha be tudod dugni, az jó lenne, de nem hiszem, hogy sikerülne jól megoldani ezt.
2018. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1 hete így járok vele, de csak ma vettem észre
2018. szept. 8. 17:50
 6/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem kell félni túlnyomástól sem attól hogy levegőt kap. Dugjál bele egy kárpitpatentot vagy egy darab fát amit hegyesre faragtál.

Mellesleg rejtély hogy milyen módon lehet egy nívópálcát elhagyni? :O

(max. ha nem teszed vissza....)

2018. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Mivel van kartergázelszívás, egy hét alatt is tetemes mennyiségű port tudott beszívni. Az olaj és a por keveréke pedig remek csiszolópaszta... tudom, van olajszűrő, de az sem szűr ki mindent.
2018. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Némi túlnyomás van inkább a karterban, nem vákum, úgyhogy nem szív az ott be semmit, konstrukciótól függően esetleg egy kis olajat tud kiköpködni.
2018. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os, hát ha nem feltételezzük azt, hogy nem rakta vissza rendesen, és ezáltal esett ki, akkor is előfordulhat. céges citroen jumpy-nkon például az egész cső, amibe belemegy a nívópálca elrepedt már kétszer...vicc, hogy fémből van, szabályosan el volt repedve. bár én mondjuk nem hagytam el a nívópálcát, inkább az tartotta az egészet...egyszer meg mikor meg akartam nézni az olajszintet, jött csövestől az egész...:D a cserélt szerintem fél évet nem bírt...most nem tudom, meddig fogja a 3.
2018. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 nincs túlnyomás.

A kartergázelszívás be van kötve a szívócsőbe a fojtószelep után. Ha kihúzod a nívópálcát, az alapjárat is megváltozik egy pillanatra (ameddig a motorvezérlő nem korrigál), karburátoros motorok ilyenkor tipikus szegénykeverékes tüneteket mutatnak.

Ha nincs nívópálca, akkor ott a motor nem kifúj, hanem folyamatosan szív. Húzz rá a csonkra egy lufit, és meglátod.

2018. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!