Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó riasztóját hogy tudom...

Syddal71 kérdése:

Az autó riasztóját hogy tudom letesztelni, hogy jó e?

Figyelt kérdés
autóriasztó

2018. dec. 9. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én akaratomon kívül teszteltem kétféleképpen is:

Nyáron itthon az udvarban lehúzva hagytam az ablakot, de bezártam a a kocsit. (Ekkor nálam a gyári riasztó automatikusan élesedik.) Erről megfelejtkezve kicsit később elsétáltam a kocsi mellett. Az ultrahangos mozgásérzékelő eszköz persze a lehúzott ablakon keresztül ezt is érzékelte, ezért elkezdett vijjogni. A másik eset: éjszakára akkutöltőre raktam a gépet. A motorháztetőt pedig csak lehajtottam, hogy a kábeleknek legyen helye. Magszokásból viszont le is zártam a távirányítóval. Másnap reggel mentem a garázsba, mit se sejtve felhajtottam a géptetőt, hogy levegyem az akkusaruról a csipeszeket. Erre a frászt hozta rá, megint elkezdett szirénázni a nyitásérzékelő által.

Az enyém még emelésre is riaszt. Na azt még nem próbáltam ki.

2018. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lökd meg erősen oldalról a kocsit vagy nyomd meg hosszan a nyitás gombot a riasztón.
2018. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Riaszd be és kezd el rugdalni a kereket vagy ököllel ütögetni a vezető oldali ablakot (nyugi nem fog betörni, kalapáccsal is alig lehet betörni)


A riasztókban van egy Shock sensor ami a rezgést érzékeli...

nálam állítható, ha maxra teszem akkor még a viharos széltől is elkezd pittyegni, hogy haggyá' békén :D


Most közepesre van tekerve...

Ha valaki véletlenül gyalog nekimegy akkor nem jelez de ha erősebben nekimegy vagy megrángatja a kilincset akkor már riaszt.


De ez autófüggő :)

Szóval amit kipróbálhatsz az a kerékrugdosás, kilincsrángatás, üvegcsapkodás, autólökdösés...

2018. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!