Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fényezésének rosszat...

Autó fényezésének rosszat tesz ha 0fokba lemosom magasnyomásúval utána meg beállok a garázsba?

Figyelt kérdés
mivel maga a fényezés is 0 fokos, nemtudom mennyire tesz jót neki lemosni magasnyomásúval ami melegvíz ugye
2018. dec. 11. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Magasnyomású alapból hideg vízre van kötve , a motor mosásánál eszközök zsírtalanítására gyújtják be a hőt . Inkább plusz fokokban veresd le majd zárt meleg helyen langyos szeres vízzel mosd le töröld át .
2018. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező az ilyen önkiszolgáló pénzbedobálós mosókra gondol. Azokból valóban meleg víz jön.

Szerintem csak a hőnigástól baja nem lesz. Hiszen nyáron is előfordul hogy a 60 fokra felforrósodott autóra jön hirtelen egy zápor és mégsem pattog le ettől a fényezés.

Én inkább csak attól félnék, hogy 0 fokban ráfagy. Így a menetszél se tudja a réseket kiszárítani. Otthon a garázsban szépen kiolvad és egy-két napig is tocsog a saját levében.

2018. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyári zápor akkor veszélyes ha jégesővel az hideg , mosókban is lecsapkodják szilikon lapkával a vizet és szárazra törlik . A meleg víz a viaszt is leviszi a kasztniról ami pergető hatású .
2018. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!