Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto ülés bőr vagy kárpit?

Auto ülés bőr vagy kárpit?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjatok előnyöket, és hátrányokat is mindkettőhöz amiket ti tapasztaltatok. Sokat segítenétek vele.
2018. dec. 12. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Alcantra+szövet, a legjobb:)
2018. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem bőr sosem kellene!


Arra vigyázni kell, nem lehet beülni olyan farmerban aminek van valami kiálló fém a seggén..

2018. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bőr is egy kárpit. :-)

Bőr vagy szövet között keresed a különbséget, gondolom...

2018. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bőr és a bőr között is jelentős különbségek lehetnek, ilyen formában a kérdés megválaszolhatatlan.

Az autókban lévő bőr kárpitok többsége csak nyomokban tartalmaz darált bőrt, lényegében műbőr, jobb, agy rosszabb minőségben, és az sem mindegy, hogy kompletten mennyire komfortos, hogy oldották meg a szellőzést, fűthető-e, stb.

Az egy dolog, hogy amikor beleülsz mennyire kényelmes, de kérdés, hogy egy több órás utazás során mennyire lesz az, télen, és nyáron...

Ugyanez vonatkozik a szövet kárpitokra, bár azokba kevésbé izzadsz bele, ha nincs plusz extra a szellőztetéshez.

Az ár különbséget most hanyagoljuk :-)

2018. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanabban az autóban a bőr ülés általában jobb (nem csoda, felárat kérnek érte).


Régen volt egy Mondeóm, amiben kicseréltem az üléseket bőrre (egy fószer kiárusította a gtk-s autójának az alkatrészeit), és nem bántam meg - nagyon sokat jártam azzal az autóval, és sokkal kényelmesebb volt az az ülés, mint az elődje (igaz, a kialakítása is más volt).

Nem izzadtam benne és a tapintása is kellemes volt, sokkal jobb mint azé a plüss szerű anyagé, ami előtte benne volt.


Elvileg a bőrt egy idő után kikezdi a Nap (jobban mint a szövetet) és rendszeresen ápolni kell (én ezt nem tettem meg, 3 év alatt amíg megvolt az autó nem lett semmi baja).

2018. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eddig két autóm volt. Mindkettőben félbőr ülések voltak. Nekem tetszik, elegánsabb mint a full szövet, de kevésbé kényes és kényelmesebb. A második autónál először mindenképp szellőztetet perforált full bőrt szerettem volna. Aztán a szalonban volt alkalmam élőben is kipróbálni, beleülni. Iszonyatosan kényelmetlen volt. Kemény, rideg a bőr, csúszkált benne a fenekem. Úgyhogy maradtam ennél az autónál is a félbőrnél. Nekem bevált, tetszik. Valószínűleg a következő autóm is ilyen lesz.
2018. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!