Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tippek, tanácsok hétvégi...

Tippek, tanácsok hétvégi autósok számára?

Figyelt kérdés

Lehet én nem vagyok elég körültekintő, de nem találtam igazán jó írást, összefoglalást, olyan tanácsokról, amik az általában csak hétvégén autóba ülő embereknek szólna.


Gondolok itt a műszaki tanácsokhoz, egyéb kis tippekhez, mire érdemes figyelni, ha csak hetente (vagy néha akár ritkábban) robban be a motor.


(Tudom, hogy sokkal jobb naponta, sűrűn használni és így sok mindent meg lehet előzni, de jelen élethelyzetemben csak hétvégente hajtom.)



2018. dec. 12. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb ha naponta menne?

Hamarabb elhasználódik, több km lesz benne, kevesebbért tudod eladni!


Az olajat akkor is cseréld/cseréltesd le 1 év után ha nem jön össze a 10e km.

2018. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkumulátor töltöttségét, különösen télen, rendszeresen ellenőrizd. Legegyszerűbb, ha veszel egy töltőt, és amikor rárakod, máris látod, mennyire merült le, rajt kell-e hagyni.
2018. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a választ! :)


A zárójeles részt csak azért írtam, hogy elkerüljem az olyan válaszokat, hogy "használd sűrűbben", "minek van akkor autód?", stb. Nyilván más-más életritmusunk hétköznapjaink, szükségleteink vannak, ebben sincs norma. :)

2018. dec. 12. 14:25
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm neked is a választ! Ebben szerencsére visszaigazolást látok, mert beszereztem a töltőt. (Rá is kényszerültem egyszer). Az eladó tanácsára, a fagy beálltakkor és a utána rátöltök vele, akkor is ha nem megy le padlóra a szint.
2018. dec. 12. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem tesz különbséget, ugyanazok a szabályok, ha minden nap, és akkor is, ha csak hétvégén vezet az illető.

Hasznos tanácsokat meg lehet találni, akár az interneten is, de azokat általában mindenki az igényei szerint variálja is.


[link]


[link]


Ami rutin, gyakorlat kérdése, azt nem lehet leírásból tanulni, vezetéstechnikai tréning a minden nap autózónak is lehet hasznos, időnként a KRESZ-t is érdemes átolvasgatni, kitölteni egy-két tesztet.

2018. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!