Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű robogómat kénytelen...

Kétütemű robogómat kénytelen vagyok az utcán tartani télen is, mennyire árt neki?

Figyelt kérdés
Ócska kínai 50 köbcentis robogó, de működik. 4 év alatt 6000 km-t tettem bele, sose volt semmi baja, de garázsban tartottam eddig. Költözés miatt ez többé nem így lesz, utcán fog állni, kap majd mindent, deret, havat. Télen keveset használom, heti 1-2 alkalommal. Havas-latyakos időben hetekig sem. Túl fogja élni magától a telet, vagy van valami tipp, amivel segíthetek neki?

2018. dec. 13. 16:39
 1/8 $$$$$ ***** válasza:
Hát jót biztos nem tesz neki... Legalabb takard le valami ponyvával vagy nájlonnal....
2018. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A ponyvától jobban fogja bírni? Melegebb ugye nem lesz alatta. Esztétikailag nem érdekel, ha retkes vagy havas lesz, csak abban az esetben, ha emiatt aztán elromlik.
2018. dec. 13. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
semmi különbség nincs ha egy fának támasztott motor áll a hidegben, hóesésben, vagy nyélgázon mész a latyakban. Túl fogja élni a telet(ha le nem nyúlja egy fiatal)
2018. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, mint előző: nem nálad fog megrozsdásodni az a járgány.

Magyarul: jobban félteném a lopástól, mint a korróziótól.

2018. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ponyva 2 dologtól védi meg:

- napsugarak UV fénye ami a műanyag/plexi/gumi jellegű dolgokat eszi meg

- párakicsapódás illetve hogy esőben/hóban szárazon tartja: ettől több nagyságrenddel lassabban fog rozsdásodni


"elromlani" nem fog ha nincs rajta ponyva, csak hamarabb "tönkremegy" ahol ez a "hamarabb" években értendő, magyarul pár évet ponyva nélkül is vígan ki fog bírni, csak a végén amikor eladod, akkor feleannyi pénzt fogsz érte kapni mert látványosak lesznek rajta a ridegtartás nyomai.


Azt érdemes még a matekba beletenni, hogy a ponyvát még könnyebben ellopják mint a robogót.

2018. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hamarabb ellopják.
2018. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Maga a robogó értéktelen, lerí róla hogy gagyi, a műszerfala törött, fóliázott, így a lopásveszély és további értékvesztése alacsony. Azt hiszem akkor nem fogom ponyvázni, a macera, és a jogos "ponyvát előbb lelophatják" érv miatt.
2018. dec. 14. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta kint tartom a robogóimat Budapesten és még csak nem is elit környéken.


- Le kell zárni és nemm viszik el. ~10k egy 120cmes 14mmes biztonsági lánc. Nem kell hogy lophatatlan legyen, elég ha egyszerűbben is tud pénzt szerezni a tolvaj. Pl elviszi a mellette álló robogót ami csak kormányzáras.


- A ponyva jó: Nem lesz havas/retkes, védi a huzatot és idomokat de tényleg csak esztétikailag. Egyébként a ponyvákon is van lezáró rés az első és hátsó keréknél. Arra szolgál hogy a láncot azon átfűzve zárd le a motort. Maximum leszaggatni tudják. De minek? Nekem még a Tucano takaró és kézzsák is rajta maradt amit elég csak lecsatolni...


Ha van itt robogó ponyva tolvaj akkor írja már meg hogy mire tudna használni vagy mennyiért eladni egy 7 ezres, használt, olajos, kiégett ponyvát? :D

2018. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!