Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony vízhőfok?

Alacsony vízhőfok?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony vízhőfok az autóban tesz valamilyen kárt? Fűtésem van rendesen, termosztát jó valszeg hőgomba.

Dugóban araszoláskor felugrik 80fok körülre de ha 50km/h körül megyek menetszéllel vissza is megy alapállásba. Mi lehet a valós gond? Sajnos csak találgatok. Passat 1.9 TDI 2002



2018. dec. 13. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom a modern autókban hogy van, de régebbieknél van biztonsági szelep a termoszát házban. Ha a rugó eltörik, nem zár a golyó, átengedi a vizet a hűtő felé, menetszél meg teszi a dolgát. Álló helyzetben nincs ilyen ugyebár.
2018. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hidegbe a menetszél sokat hűt ami nem akkora baj, de érdemes lenne a termosztátot megnézni mennyire működik rendesen, mert ha alapállásba megy vissza az azért már gond. Ha 80 fok alá esik picivel az még belefér, de ha annál is lejjebb megy az már nem a legjobb.

Ilyenkor amikor araszolás után már normálisan tudsz menni akkor vedd le a fűtést, és állítsd a csapot is teljesen hidegre, ilyenkor a fűtőradiátorba nem fog melegviz áramlani, és ezzel kevesebb kihűlési lehetőség lesz, talán meleg marad majd, próbáld meg szerintem.

Ha csak 50-el mész az még nem tragédia ha tudsz úgy menni hogy 2000 fordulat felé nem mész, annyira még nem ártasz a gépnek, de ha már lakott területen mész 90-el, vagy pályára mész és csapatod neki akkor azért már nem a legjobb ha 80 fok alatt van.


Oké hogy jó a termosztát, de lehet nem eléggé.


Még annyit szoktak csinálni, én céges autónál azt csináltam hogy í díszrác elé rögzítettem karton lapot hogy ne kapjon menetszelet így valamelyest melegebb maradt a vizem de az mínusz 10 fokban működött észrevehetően, akkor a menetszél nagyon hűtötte a vizet.

2018. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jó lesz a termosztát, akkor fel fog melegedni.
2018. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A termosztát biztos jó, azt cseréltettem téli felkészítésnél mert már volt akkoriban is ez csak nem ment le annyira nagyon, viszont most alaphelyzetbe valóban felmegy 80körülre vagy szélárnyékba araszolva valaki mögött dugóba de amint megindulok vele normálisabban rögtön csutkáig lemegy. Kipróbálom amit írtatok, de mi lehet még gond a termosztáton kívül?
2018. dec. 13. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem is termoház
2018. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a baj, 1.9 tdi Seat Alhambra. Termosztáttal kezdek, alig fűt..
2018. dec. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a cserélt termosztát sem valószínű hogy jó!Az nem úgy működik jól hogy felmegy a víz 80fokra a termosztát kinyit aztán jól van!

Annak vissza kellene zárnia menet közben amint a hőmérséklet visszább esik ezáltal lezárni a hűtőböl jövő hidegebb folyadék útját.Majd amikor ismét felemelkedik a motor hőmérséklet akkor ujra kinyitni neki és engedni hogy keringjen a folyadék mindenhol!Igy kellene fenntartania egy viszonylag állandó motorhőfokot(5-10fokos váltakozásokkal max.)

2018. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rossz a termosztát, vagy valahogy sikerült rosszul betenni és átereszt. A hőgomba ilyen bajt nem tud okozni.
2018. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem fűt rendesen, de a víz hőfokát le is lövi.

Tegnap kipróbáltam amit írtatok, és amint egy 25fokot beállítok megy is le a vízhőfok. Megnézetem ismét valaki mással a termosztátot akkor :)

2018. dec. 14. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
VW nem tud normális termosztátot gyártani,legalábbis volt olyan időszak amikor nem tudott, 2002 is ebbe esik, Seatjaimba 2 évente eldobós volt még a gyári termosztát is, mert egyszerűen szétmentek és a fent leírt problémát produkálták.
2018. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!