Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 300000 kilométert futott...

Egy 300000 kilométert futott autót érdemes még megvenni? Elfuthat még úgy százezret? 1.6 benzin motor.

Figyelt kérdés
2018. dec. 17. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha Vw bora akkor mindenképp
2018. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmehet persze, minden azon múlik hogy hogyan volt használva az autó és hogy karban volt-e tartva (meg lesz-e) rendesen.
2018. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem jó dolog annyival megvenni. Inkább várj 1-2 hetet, míg a kilométerszámláló visszaáll valami kényelmes 150.000 km körüli értékre és akkor vedd meg. Mégiscsak jobb fele akkora futással megvásárolni.
2018. dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes. A többinek nem tudom mi baja.
2018. dec. 17. 09:21
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ez sok dologtól függ.


Érdemes-e megvenni? Attól függ hogy mennyire tartották karban, a 300ezer rövid vagy hosszabb távokból tevődik össze. Egy pizzafutár autót nem vennék meg. Kérdés hogy milyen állapotban van a kasztni és hogy mennyire megbízható konstrukció.


Elfuthat még 100ezret? Attól függ hogy hogy használod és mennyire tartod karban. Itt is érvényes hogy a 100ezer 5-5 km-ekből tevődik össze vagy 100-100 (esetleg több) km-ekből.


Az egyik autónkban 371ezer van (benzines), mindig minőségi olajat és szűrőket teszek bele. Egy időben napi 2x100 km-t hajtottam, így pikk-pakk bele lehet tekerni 100ezret és nem vészes a motornak. Mostanában napi 2x8km-t megyek, folyamatos hidegindítás és be sem melegszik rendesen, így már nem túl egészséges a 100ezret beletekerni.


Másik autónkat 200ezerrel vettük, rövid távra városi autónak használta a banya, a motorja rosszabb állapotban van mint a másiknak 371e km-rel.

2018. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt se tudjuk, milyen típusú.

Régi Opeleket hallottam, hogy iszonyú sokat elbírtak.

A japán autók motorikusan nagyon jók, ott az a kérdés, mennyire rozsdásak.

Függ attól, mennyit és milyen körülmények között használták, tárolták. Mennyire tartották karban. Egyáltalán hány év alatt futotta le ezt a távolságot?

A legtisztább ügy, ha megnézeted egy szerelővel, majd utána neki teszed fel ugyanezt a kérdést.

2018. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mit gondol mindenki a szerelőkről? Belelátnak a motorba? Hát nem.
2018. dec. 17. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem is van endoszkópos kamerám és belelátok a motorba akkor a normálisabb szerelők is. :D
2018. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!