Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet akkor, ha markasz...

Mi a helyzet akkor, ha markaszerviz kicserel egy jó alkatrészt, de nem az a baja?

Figyelt kérdés
Most egy 100 ezer ftos EGR szelepről van szó.
2018. dec. 18. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Garanciában vagy sem? Vagy elvárják, hogy fizesd ki a számlát úgy, hogy közben a hibát továbbra sem találják?

Még adhatnál egy kis plusz infót.

2018. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak kérdés szintjén vagyunk egyenlőre. Kiakarjak cserélni azt, ami jó.....
2018. dec. 18. 08:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval vélemény-különbség van. :-)

Nem egyszerű, hisz elvileg ők a szakemberek, pláne, ha márkaszervizről beszélünk. Nem vagy köteles megrendelni tőlük a munkát. Kifizeted az átvizsgálás költségeit és elhozod az autót.

2018. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy jó? Amúgy szervizben tényleg van garancia. Elkéred a kiszerelt szelepet, és ha tényleg nem az a baja, akkor visszarakatod, és visszakéred a pénzt. Van ennek jogi útja is, ha szép szóval nem megy.
2018. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ott kérdezd meg, hogy mi van ha tévedtek és mégsem az a baj. Ha még nem történt meg, akkor ez a legtisztább.
2018. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Márkaszervizekkel vigyáznék, jó előre mindent le kell fixálni.

"Teljesen mindegy melyik márkaszervizről beszélünk. Most vagy pár évvel ezelőtt, arról szól a fáma, h minél többet le tudjanak húzni a tulajról. Volt egy pár új autóm, sajnos nem igazán jók a tapasztalatok ez irányban. Több mint tíz éve egy olajcsere alkalmával kicserélték a kocsin az első féktárcsákat, betéteket anélkül, h ezt velem megbeszélték volna. 1xűen kész tények elé állítottak, így csináltak egy 200 ezres számlát, amiből 150 volt a fék manőver. Olyan balhét leb@.....sztam, volt ott újsággal, TV-vel való fenyegetés, no meg írtam egy pár kedves sort a vásárlók könyvébe. Már ott tartottunk, h 50 ezret ajánlottak!!!!!, a 150 helyet. NEM! Leszerelték és visszarakták a régi tárcsákat, amikre ajándékba kaptam új betéteket, mert közben eltűntek a régiek. Ezek után nekem egy márkaszerviz se próbálja beadni, h a képzés, meg a célszerszámok, diagok, szoftverek miatt ennyire drága a márkaszerviz.

Szóval akinek garos kocsija van és márkaszervizben szervizelteti, annak mélyen kell a zsebébe nyúlni. Csak halkan jegyezném meg, h egy volt kollégám nem egy új autóját sosem vitte kötelező szervizbe, megmosolyogtam amikor mesélte, majd átértékeltem."

2018. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mit írtok a munka megrendelőjére.


Ha azt, hogy EGR szelep csere akkor teljesen irreleváns, hogy jó vagy rossz, a csere megtörtént és ki kell fizetni.


A bonyolultabb kérdés, hogy mi van akkor, hogyha beviszed a kocsidat a szervízbe, hogy teszem azt "rángat menet közben, lefullad, stb...".

Ha ebben az esetben a márkaszervíz FELMÉRI A PROBLÉMÁT és ad egy szakvéleményt, mi szerint a hibát az EGR szelep okozza, te kéred, hogy cseréljék ki de a hiba mégsem szűnik meg - na akkor leg igazi jogi bonyodalom, mert a szervíz akkor is azt fogja mondani, hogy a munkát elvégezték (valóban), te meg azt, hogy ez téged nem vígasztal, hiszen még mindig hibás az autó, tehát nyilvánvalóan más volt a gond és felesleges volt a munka.

2018. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a baja a kocsinak?
2018. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt velük kéne tisztáznod.

Ez akkor van amikor lövésük sincs hogy mi lehet a baj, de elkezdik cserélgetni az alkatrészeket, és "hátha" meglesz a baj. Ha nem, akkor tovább cserélgetnek vagy egyszerűen széttárják a kezüket és nincs tovább. Mármint náluk. Persze az alkatrészt kifizettetik, és úgy állítják be az egészet mintha valami nagyon titokzatos bajról lenne, ami az ő tudományuk felett áll. (mondjuk ez így igaz is..)

Ha nem mész bele ebbe a játékba akkor megköszönik a látogatást, de nem tartanak fel téged tovább, ha érted mire gondolok...

2018. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majatom ***** válasza:
Ezért van nekem maszek, megbízható szerelőm, aki lelkiismeretes is. Volt nekem is egyszer egy random előjövő hiba az autómban. De nem vetetett velem semmit, szerzett bontóból egy alkatrészt, ami újonnan 30.000 Ft-ba került volna, és beletett, hogy járjak vele 1-2 hétig, a hiba továbbra is fennállt, így visszatette a régi alkatrészt, azt meg megtartotta, hogy jó lesz majd másnak. Végül akkor jönnünk rá, mikor már teljesen megállt a vas.
2018. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!