Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez patt helyzet?

Ez patt helyzet?

Figyelt kérdés

Hello!

Van egy autóm. 25 éves, agyon van rohadva, de imádom. Nem sokára tervezem teljesen felújítani az egészet. Most van rajta egy sportdob, aláírom, kicsit hangos a kipufogó. Egyszer közölte a szomszéd, hogy csináltassam meg, mert délután az unokája alszik, este ő, reggel meg a lánya. Direkt próbálok nem hangoskodni az utcában, este ritkán járkálok vele, hogy ne zavarjak senkit, zenét sem kiabáltatom itt. Mai nap folyamán valaki egy összetört jénai tál darabjait rendezte szépen sorba a ház előtti parkolóban. Ilyenkor mi van? Nincs rá műbizonylat.

De ha valaki kárt tesz más autójában, azért az önbíráskodás, nem? Objektív válaszokat szeretnék kérni, köszönöm.



2018. aug. 12. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Látom célozni akartál valamire. De mire?
2018. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocs, ha nem voltam egyértelmű. Azt gondolom, hogy az én autómban akart valaki kárt tenni az üvegekkel, hogy kivágja a gumimat. Viszont ha valaki ezt megteszi, és én rendőrt hívok pl, akkor nem csak a műbizonylattal lesznek elfoglalva, hanem azzal is, hogy kárt tett az autómban. Nem?
2018. aug. 13. 00:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"De ha valaki kárt tesz más autójában, azért az önbíráskodás, nem? "

Nem, az önbíráskodás teljesen mást jelent, nézz utána. Ez max rongálás lehet. De az is csak akkor, ha eléri a szabálysértési összeget (50000 Ft) a kár.


Egyáltalán nem biztos, hogy ő rakta oda az üvegcserepeket, sőt az sem biztos, hogy szándékosan lettek odarakva.

Akárhogyis, amíg nem tudod bizonyítani, addig felesleges is beszélni róla.


Szubjektív rész:

Egyébként tényleg marha idegesítő tud lenni egy ilyen zajos, repedt fazék hangú tragacs. Fontold meg, hogy visszarakod rá a gyári dobot és akkor nem kell több száz embernek és állatnak kellemetlen perceket okoznod.

2018. aug. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mit keres itt és mit jelent a műbizonylat?
2018. aug. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen szintű a probléma, akkor az az autó, minden csak nem "kicsit hangos"...

Én tuning párti vagyok, de nem egy porladó romhalmazt kell üvöltetni a lakótelepen.


Másik oldalról nézve, ha nincs kamera hiába hívogatod a rendőrt, nem lesz semmi eredménye

2018. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 D. Brasco ***** válasza:
Valaki csak az ikyen helyzetekből tanul........de ahogy elnezem az nem te vagy!mert még így sem az az első gondokatod hogy lehet valóban hangos az ócska porrá korhadt vackom,es kellene kezdeni vele valamit....hanem hogy neked kárt okoznak meg rendőrt hívsz.......tulajdonképpen mire is?hogy vikt az autod korul szétdobalt üvegdarab?!?!még a telefont is rádraknák ha ilyennel felhivnad őket!
2018. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Türhőéknél a "kicsit hangos" a normális ember számára elviselhetetlent jelenti.


Ez az üvegszilánkos dolog egy szelíd figyelmeztetés volt, hogy tedd vissza a szájbatekert gyári rendszert, mert legközelebb a vörös kakas fog kukorékolni az autódon. Gyk: a tűzoltó fog ébreszteni éjszaka, hogy tiéd-e a ház előtti kiégett roncs.

2018. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell más, csak egy teherautós haver ájjel, aki kicsit rátolat. Tanúk nincsnenek, csak arra kell figyelni, hogy úgy sérüljön, hogy ne lehessen megjavítnai.


Vagy, éjjel leveheti a rendszámot, és beáztatja egy lavór akkusavba, öt perc múlva volt nincs, másnap bejelenti mint rendszám nélküli roncsot.


Ha emberkedsz, te fogod megszívni.

2018. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azta, milyen kemény gyerek itt mindenki :) nem egy 18 éves frissen ballagott kissrác vagyok ám egy porladó romhalmazzal a lakótelepről. :) objektív válaszokat kértem, melyek ítélkezés mentesek, úgy látom, ez nehezetekre esik. No, nem baj. :)
2018. aug. 13. 09:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek kipufogó? Tegyél bele vonatkürtöt is, hogy tudd jelezni a családnak, hogy megjöttél! Semmi baja nem lesz senkinek, jó?
2018. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!