Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel F Astrát vagy Suzuki...

Opel F Astrát vagy Suzuki Swift 1.3-at olcsóbb szervizelni, fenntartani?

Figyelt kérdés

Első autónak venném. Fő szempont, hogy ha elromlik valami, akkor olcsón szervizelhető legyen. Alacsony legyen a fenntartási költsége, és fogyasszon keveset.


Eddig ezt a 2 autót találtam ezekkel a paraméterekkel. Szerintetek melyiket vegyem?


2018. dec. 19. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Hát, f astrából a bontókban kb annyi van, hogy néha szinte más sincs.

Mindenki dobálja ki őket.

Kb ingyen van hozzá minden.

A suzukit csak annyiból ismerem, hogy az is szeret péppé rohadni, de az legalább úgy, kiszakadnak a futómű elemei, és mész is ki avval a lendülettel a répaföld közepére.

Az F astrának az első futóműve kb örök, ha az egész autó szét is van rohadva, a futómű az tart, amíg világ a világ.

A hátsó már neccesebb, de avval se szokott baj lenni, legalább is még nem találkoztam vele.

Suzukihoz is rengeteg minden van, és az is strapabíró, de inkább f astrát vegyél.

Ez itt egy cucuki, nyugdíjazás előtt: [link]

2018. dec. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Körte vagy alma? Kb olyan.


Háát az elöző Swiftem csak 1.5 évig használtam és csak tankoltam, amikor ment olaj cserére meg gyertyákat kapott, meg vezérlést akkor derült ki, hogy szét van rohadva lyukas alul, átfértem volna a küszöbnél. Pedig dagadt vagyok. Mostani Swiftemre 80 ezret költöttem lakatosnál, fél évente olaj meg egyebek, és csak tankolom. Ha viszont kell a hely akkor F Astra, de olyan lehetőség van előtted már, hogy írd be a klímát is a feltételek közé és a szervót. Amelyik jobb azt vedd, a Swift fog fogyasztani 10 litert is télen, városb Astrán még nem volt, MÉG. :) mind jó.

2018. dec. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban alma vagy körte esete.

Egyedileg kell elbírálni, hogy az adott autó mennyire vállalható.

Általában nem motorikusan szokott velük gond lenni, ha megkapták a szükséges karbantartásokat, de a karosszériánál bármi lehet, nagyon meg kell nézni, a lakatolás drága tud lenni.

2018. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néz szét a két típus alkatrész árai között, hasonlítsd össze őket. Így kaphatsz egy részletesebb képet, hogy melyiket válaszd:

Itt vannak Suzuki alkatrészek:

[link]


Az F Astrát nem ismerem, még nem volt hozzá szerencsém.

A Suzukit azt tudom, hogy egy olcsón fenntartható, takarékos megbízható jármű.

Egy viszonylag keveset futott, megkímélt, biztos előéletű példánnyal nem igazán lehet hibázni. Érdemes az 1997 utáni évjáratokból választani. Szép állapotú Swiftet már kaphatsz 300000-ezerért is. 400-ért meg gyönyörű állapotú végig garázsban tartott makulátlanok is vannak még szép számmal.

Első autónak tökéletes egy Swift szerintem.

2018. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!