Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baj ha kb 50-60 másodper...

Lehet baj ha kb 50-60 másodpercet izzítok?

Figyelt kérdés
Adott egy Golf 3 1.9 TD, nyáron vettem, amit tudni kell róla, külön kapcsolóra van kötve az izzítás. Most hogy jött ez a -10 °C körülbelül 50 mp izzítok, hogy relatív könnyen induljon. Mit csináljak hogy ne kelljen ennyit izzítani? Előtöltés állítás?

2018. dec. 19. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Izzítógyertyáid egyben vannak még? Nem arra vannak tervezve, hogy 50-60 másodpercig izzítsanak.
2018. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha bika az akksi akkor nem.

Régi mercikben is kézi izzítás volt na meg persze a régi ruszki teherautókban :)

2018. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Azok olyan kb 20 másodpercet izzítottak, aztán kikapcsolt a reléje.

Hát nem tesz jót a gyertyáknak, az biztos, az 50mp.

Előtöltést ne babráld, mert melegen is csörögni fog, lehet, a hidegindítója döglött az adagolónak.

Próbálj félig gázzal indítani, kevesebb izzítással.

2018. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

azért 50-60 másodpercet ki kell, hogy bírjanak!


Bár -10 fokban indokolatlan szerintem ilyen sokáig izzítani...

Lehet, hogy már valamelyik porlasztócsúcs nem egészséges ott azért indul nehezen.

2018. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ennél a típusnál meg van kézi dúsító és egyébként azt vettem észre ha úgy indítom hogy ki van húzva a dúsító úgy is sokat teker, de ha dúsító nélkül kicsi gázzal indítom akkor könnyebben indul.
2018. dec. 19. 13:49
 6/19 anonim ***** válasza:

Sajna nem ismerem az mk3-as dízel golfot.


De pl. a régi W115 mercin is van egy tekerő amivel az alapjáratot tudod megemelni, hogy hidegen ne remegjen a motor amíg be nem melegszik.


Na de ha ezt túltekered akkor már nehezebben indul. :)


Ezt inkább indítás után szokták feltekerni, hogy ne kelljen a hideg kocsiban ülni és nyomni egy picit a gázpedált.


(Ez sokszor nekem is jól jönne az öreg mercimben de sajna a 115-ös volt az utolsó amibe tettek ilyet ha jól emlékszem)

2018. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekek, le lehet pontozni azt, hogy nem erre vannak tervezve, de akkor is így van. Az 50-60 másodperc nagyon sok ezeknek, mert a relé max. 10 másodpercig engedi ezeket izzítani. Az izzó része gyönyörűen szét tud égni, nagyon sok ilyet láttam már rossz relé miatt.

Ne a 60-as évekből való izzítógyertyákkal példálózzatok, mert rohadtul nincs köze ezeknek azokhoz, teljesen más a konstrukció, a felépítés. Ki kellene szednie a kérdezőnek és megnézni, maradt-e még valami az izzószálas részből.

2018. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 D. Brasco ***** válasza:
81%
Egy dizelt eleve ha egy percig izzitani kell ott már igen komoly baj van......
2018. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Jól mondja az utolsó, gyárilag 10 másodperces gyertyákkal van szerelve, az 50-60 sec nagyon sok. Ki kellene szerelni őket, mert már lehet, hogy mind kiégett azért nem indul.
2018. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi, nem az utolsó, az első és a 7-es válaszoló. :)
2018. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!