Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia MK1 kombi tank...

Skoda Octavia MK1 kombi tank térfogat?

Figyelt kérdés

Könyvében 55 liter van írva, mikor megvettem a kereskedőtől, akkor teljesen üres tankra 54,6 liter csorgott rá, így ez kb. rendben is van.

De van ott a tanknál egy kis kapcsoló, amit a neten csak varázspöcök néven emlegetnek. Totalcar teszt szerint a Fábia 45 literes tankjába 59 liter is belement ezt a kis kapcsolót nyomva tartva tankolásnál.

Az én autómba is elképzelhető, hogy az alap 55 liter helyett ~69 liter fér? Hosszú út előtt lehet majd kipróbálnám.


Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Mennyire káros ez, ha néha így "megtapossa" az ember a tankot indulás előtt?


U.I.: A teszt szerint nem káros, de mégis érdekelne olyan véleménye, aki használja is a gyakorlatban és van tapasztalata!


Előre is köszönöm!



2018. dec. 19. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően tud káros lenni, mert az egy tágulási tartály, tehát ha nem mész vele sokat akkor nem jó ezt piszkálni (főleg nyáron). Ettől függetlenül ha tankolás után mész legalább egy 100km-t hogy kifogyjon a tágulásiból az üzemanyag akkor semmi gond nem lesz vele.

Én mivel sokat ingázok, így ~50l körül szoktam tankolni a Golf4-be.

2018. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokan túratanknak nevezik, betolod a pöcköt, hallani fogsz egy kis szisszenést és már rá is tudsz tölteni.

Amit tudni kell: A kutakon a tartályok a földben vannak, ahol általában 10 fok körül alakul a hőmérséklet. Amikor te tankolsz, ha a külső hőmérséklet magasabb, akkor az üzemanyag elkezd tágulni. Na erre van a tartály, a tágulás miatt ugyanis nagyon feszülne a tank. Ahogy az előző válaszoló is írta, ha mész még az autóval akkor érdemes kilégteleníteni és rátölteni még azt a kevéskét, de ha pár km és leteszed akkor inkább ne piszkáld.

Túratanknak épp azért szokták mondani, mert ha hosszú útra indulsz jól tud jönni még egy pár km-re elegendő nafta

2019. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!