Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Insignia vagy TSI Octávia/Pass...

Insignia vagy TSI Octávia/Passat VI?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Autóvásárlás előtt állok, a következő típusokban gondolkodom (mindenképpen benzines) Opel insignia /1.6, 1.8/, 2010 utáni octávia 1.4 TSI, esetleg ugyan ez az 1.4 TSI motorral Passat VI.

A vásárlásra 2-2,2 millió forint áll rendelkezésemre.

A kérdésem mennyire megbízható ez a bizonyos TSI. /Valaki dicséri valaki köpködi/ esetleg mennyivel járnék jobban egy sima 1.6 vagy 1.8as Insigniával?

Köszönöm!



2018. nov. 16. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Insiginát 2.0dízel alatt nem vennék, mert nehéz mint a sár. VW konszern TSI-t inkább 2013 utánit vennék, mert az már szíjas és dupla befecskendezésű. Az octavia jó választás lehet, ha van mellette egy kis félretett pénz lánccserére meg koksztalanítása. (~max 200-250e ennek a rendbetétele)


Esetleg ha mindenképp benzines kell, akkor nézz körül a 2.0 Honda Accord kínálatban.

2018. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A VW-ből az 1.4 TSI-t 122 lóval tudom nyugodtan ajánlani, az egy jól sikerült darab. Az Opelről mindenképp lebeszélnélek. Hogy Octavia, vagy Passat, az már csak ízlés kérdése, de a Passat drágább és minőségibb is. Amúgy ha nagyon tutira akarsz menni, akkor 2.0 CRTDI-t veszel, 140 lóval, ez egy olyan különös eset, amikor a dízel sokkal megbízhatóbb, mint a benzines, na meg takarékosabb is. De tudom tudom, írtad hogy benzines.
2018. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Octavia egy kategóriával lejjebb van. Nem rossz autó egyébként (én sokáig hajtottam egy 2010-es 1.4TSI-t).


Jóval könnyebb és fürgébb mint a másik 2, viszont a súlycsökkentéssel kidobták a hangszigetelést is.

A nagy tükrök miatt 120 fölött már (nekem) zavaró a szélzaj, és a hátsó kerekektől nagyon följön az útzaj is.

Ettől eltekintve kényelmes, jól megy, jól fogyaszt és a csomagtartója valami hihetetlen, egyszerűen minden belefér.


A cégnél több ilyen autó van/volt, szerette mindenki és nem nagyon volt velük baj. Olajat pályán eszik, de hát mi nem.

2018. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!