Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tölt az elektromos...

Miért nem tölt az elektromos autóm?

Figyelt kérdés
Nissan Leaf 2014-es autót használok egy fél éve és az elején mikor megvettük tökéletesen működött a villámtöltés. Úgy 4hónappal ezelőtt szinte csak otthon töltöttem az autót havi 1x mentem el villámtöltenin de kezdett lassulni már nem 25-30perc alatt töltötte fel hanem 60perc de ma végleg kiakadtam reggel. 30perc alatt 5%-ot töltött az autón. Mi lehet a probléma? Ti is tapadztaltatok hasonlót?

2018. dec. 20. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nem értek hozzá , de nyilván az akku kezd tönkre menni.

Ez szinte minden akkumlátoros dolognál így van.

Úgy hogy javaslom hogy szervizben nézesd meg.

2018. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A villámtöltés két ok miatt lassul:

- 50% után lassul a töltés

- hidegben is lassul a töltés


Ha üres az akkud mikor tölteni kezdesz akkor gyorsabban megy a töltés. Minél inkább tele van az akku annál inkább lassul a töltés. Tölteni 0%->80% ugyanannyi időbe telik mint 80%->100%. Azok az utolsó százalékok iszonyú lassúak. Nem írtad hány százalékkal kezdted a töltést.


Fél éve vetted az autódat, akkor nyár volt és melegek az akkuid. Akkor gyorsan megy a töltés. Most hogy megjött a hideg tél lelassul a töltés is. Próbáld ki hogy nem egyből reggel töltöd a jéghideg akkudat hanem egy hosszabb kocsikázás után, mikor már (úgy-ahogy) felmelegedtek.


Nekem is Leaf-em van, 24kWh 2013-as. Télen eléggé lecsökken a hatótáv és emelkedik a töltési idő is. Ez van: nem egy Tesla de az ára sem.

2018. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy télen lassabban tölt de hogy 30 perces villámtöltés az 2-3 órára nő az nem tetszik. Általában olyan 20-30% körül szoktam tölteni villámtöltéssel mert az útviszonyok meg az út hossza így hozza. Ha 20%-nál ráteszem olyan 50%-ra 1óra kb mire eléri. Amikor 30perc alatt 5% ment bele akkor 50-60% között raktam rá siettem volna egy helyre de igy le kellett mondjam mert vissza már nem jutottam volna. Azt sem értettem mondjuk mikor nyáron a 40fokban 20-22kw-os fogyasztásom volt csak úgy 40km-es szakasz megtétele után. Átlagfogyasztásom nyáon a melegben átlagosan 15kw volt és a lehető legovatosabban probaltam vezetni, annál óvatosabban mar nem lehet menni mert letolnak az útról. Most télen átlagosan 20-21kw az alap téligumival és fagyosakodva. A fűtést gombot meg se merem nyomni mert mint a vákum szívja le az akkut. Szval nem biztos hogy életem legjobb döntése volt ez az autó.
2018. dec. 26. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell fagyoskodnod ha start előtt a hálózatról előmelegíted a kocsit. Utána már csak tartani a meleget nem fogyaszt olyan sokat.


Pumpáld a gumikat 3 bar nyomásra és egyből nő a hatótávod.


Nekem Svédországban nyáron 14 télen 18 a fogyasztásom.


Ha csak egyszer volt 5%/30 perc töltésed akkor lehet hogy az a töltő volt hibás.

2018. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja és még egy: ha nem fütesz és fagyoskodsz akkor az akkud is hideg marad. És akkor lassabban tölt.


Szóval indulás előtt a hálózatról előmelegíteni jó neked is és az akkudnak is. A Nissan app segítségével a telefonoddal tudod indítani az előmelegítést.

2018. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2014-es Leaf-nél is müködik az app? Nekem azt mondták hogy csak 2016-os modelltől működik!
2018. dec. 27. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen működik. Nekem 2013-as van és abban is működik.
2018. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Türelmetlen vagy
2019. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!