Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztást tapasztaltam,1...

Olajfogyasztást tapasztaltam,1000km-en kb.1liter, szelepszár szimering cserével megoldódik a probléma?

Figyelt kérdés

Olyan szomorú vagyok, minden pénzt ráköltöttem az autóra, és most tessék jön az olajfogyasztás.

Szerintetek szelepszár szimering cserével megoldódna a helyzet? Vagy itt már fel kell újítani az egész motort?

Dugattyú, hengerfej stb.?

20éves autóról van szó. Nem akarom eladni sem.



2018. dec. 20. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp ezzel kell kezdeni,de számits rá hogy mivel le kell venni hozzá a hengerfejet,akkor már kell hozzá a szimeringeken kivül már egy hengerfejtömítés,új hengerfejcsavarok is.Ja és lehet hogy szelepvezetők is ki vannak kopva így azok is cserések!Illetve ha már lent van a hengerfej akkor annak sem árt egy síkolás!Viszont ha ezt megcsináltatod,jó eséllyel megszünik vagy legalábbis radikálisan csökkenni fog az olajfogyasztás!Viszont ha ez nem válik be akkor sajnos kopott maga a motor!Akkor viszont furatni kell vagy legalábbis gyürűzni!Az már költségesebb munka mint a hengerfej rendbe rakatása!
2018. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Látatlanul honnan tudjuk?

A literes olajfogyasztás azt sejteti, hogy ott nem csak a szimeringeknél szökik némi olaj, igencsak zabálja azt a gép, de hogy pontosan milyen állapotban van, ahhoz szakembernek meg kellene nézni az autót, de a javításhoz meg ugye pénz kellene.

2018. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem kéken füstöl, akkor valszeg hengerfejes.

Nem egy nagy összeg, de cserébe majd visszakapod majd a gyári paramétereket.

Kérdés milyen autóról van szó, megéri-e egyáltalán, vagy ha úgy tetszik járj el vele így, amíg megy.

2018. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerelőkből kiindulva:


Valószínűleg gyűrűzni kell, de ha már szét lesz szedve akkor kapjon új hengerfejtömítést, új hajtókar csapágyakat, hengerfejsíkolást...


És egyből 300-400-500e-nél van a számla :)

2018. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem füstöl kéken, meg sehogy se.
2018. dec. 21. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor viszont az is lehet hogy nem megeszi hanem elszórja az olajat!Át kellene nézni alulról és olajfolyás nyomail keresni!
2018. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, nem biztos hogy kéken fog füstölni, nekem a Seat ilyen olaj fogyasztásnál kormolt benzines létére, mint egy dízel, aztán eltörte az egyik gyűrűt...
2018. dec. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!