Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen passat b5 1.9 tdi...

Volkswagen passat b5 1.9 tdi típushibák?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Autó vásárlás előtt vagyok és a kérdésem az lenne, hogy mik a volkswagen passat b5 1.9 tdi típushibái, miket kéne nagyon átnézni rajta? 85kw, 1999-es az autó, kb. 300 000ezer van rajta, nyilván visszatekerve valamennyi, mik az autó típushibái? Köszönöm előre is!
2018. dec. 21. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

A turbó geometria szokott leragadni, ez tisztítással javítható, vagy pedig a vákuum csövek elöregszenek, ezeket vásárlás után érdemes lecserélni. Van benne kettős tömegű lendkerék is, de ehhez a típushoz viszonylag olcsó kb 120000, ebbe benne vannak a sallang cuccok is pl kuplung szett, kinyomó csapágy és plusz munka díj.

Kevésbé rohad mint a golf 4. Első futómű sok lengőkaros, így ez kicsit nagyobb költség, ha mindent egybe kellene cserélni. Összességében viszont fillérekből javítható

2018. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahány ismerősömnek van, mindegyiken elrepedt a turbó vákumcsöve, illetve majdnem mindegyiknek leragadt a turbó geometriája is (a 90 lovasnál ez nem áll fenn). Szóval ezek mindig előjönnek, de apróságok, más baja nincs, azonkivül, hogy 500-600 ezer km van sokban, és van amelyik már kopott.
2018. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és ami az autó korához képest húzós, ahogy az első is írtam, a soklengőkaros futómű helyrerakása. Csak a 2x5 lengőkar cseréje 120-150 ezer ft, minőségi cuccokkal. De 100-200 ezer km-t kibírnak.
2018. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem felsoroltakon kívül még amit felhoznék: Melegindítás (önindító felújítás vagy a melegindítási fázis kiírása), ajtózárak. Ahol szokott rohadni az az első sárvédőív. (vásárlás után érdemes leszedni a doblemezt és kitakarítani mögötte). Esetleg termosztát ellenőrzése.
2018. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a probléma az első hozzászólással?
2018. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a válaszokat, nagyon meggyőző. Ezek alapján szerintem akkor bátran választom. Nem tudom kinek volt baja az első kommenttel, én mindenkinek zöld kezet adtam.
2018. dec. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!