Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókölcsönző nyitása, a...

Autókölcsönző nyitása, a kereskedés mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok srácok! Már sok ember számára idén vége a munkának, ma volt az utolsó munkanap. Ne haragudjatok, hogy ilyenkor is a munkával kapcsolatban teszek fel kérdést, csak szükségem lenne néhány hozzáértő ember véleményére. :-)


1 éve van egy autókereskedésem, E.v-ként csinálom, KATA adózás (50.000 Ft) van telephely, iroda, P-rendszám, stb stb stb ami kell egy autókereskedésbe.

0,5-1-1,5 millió Ft környéki autókkal foglalkozom, általában 10-15 autó van nálam. Olyan környéken lakom, ahol az 1 km2 (négyzetkilométer)-re eső eladó autók száma 0,07-0-09 (Lehet ez nektek idegen, valószínű csak én vagyok ilyen elmebeteg, hogy nyomon követem a hasznaltauto.hu által a lakóhelyem, egyúttal telephelyem környékén levő eladó autók számát, km2 re lebontva.. :)) )Tehát van kereslet az autókra.

Többször kerestek már meg azzal, hogy bérelni szeretnének autót tőlem, de elutasítottam, mert én akkor dobok fel egy autót eladásra, ha átnéztem, megcsináltam amit kellett, olajcsere, stb... és eladásra kész. Az úgy nekem nem megy, hogy kirakok egy autót, elviszik 1,2,3,5,10, xy napra bérbe, és amikor kereslet van rá, akkor a bérlő után ahogy visszahozza, adom a vevőnek.. Arra pedig nincs kapacitásom, hogy a jelenleg eladásra kínált autóimat bérbe adjam amíg nem jön vevő, és minden bérlő után átnézzem és visszarakjam eladósorba..


Viszont a környékünkön kaptam már sok “ajánlatot”, hogy bővülhetnék, autókölcsönzést is csinálhatnék, kérdezősködtem egy ideje és rengeteg ember élne a lehetőséggel. Olyan szerencsés helyen vagyok, hogy jelenleg konkurenciám nincs, 20 km-es körzetben se autókereskedés, se autókölcsönző, csak néhány maszek szerelő. Sok ember akinek bérautóra van szüksége, el kell mennie a 20-25 km-el arrébb levő autókölcsönzőbe.


Csináltam költségvetést is, számításaim szerint egyenlőre 5 autót fognék be erre. 1 autó értéke, például 800 e- 1 m Ft.

1 autót 1 napra 3 000-3500 ért adnék ki, és csinálnék kedvezményeket is, hogy pl egy hétre 20 000, 1 hónapra 60 000, stb..


Szerintetek belevágjak? Kereslet lenne rá, meg lehetőség is.

VALAMINT! Ezt szeretném még megkérdezni, hogy ezt hogy kellene bejelentenem? E.V-s, Katás autókereskedőként hogyan adózzak? Kell külön bejegyzés a vállalkozói igazolványba? Mi ennek a menete?


Valakinek van személyes véleménye az autókölcsönzésről?


Köszönöm szépen a válaszokat, ötleteket, segítségeket előre is!


2018. dec. 21. 21:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!