Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Neki álltak bugni az autóban...

Neki álltak bugni az autóban a hangszórók, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azóta kezdték el csinálni amióta kiszedtem hátulról az erősítőt mivel pakolni szerettem volna az autoba és útban volt, vissza raktam es azóta bug, de csak akkor ha leállitom a zenét. illetve zene kozbe is erezni egy kis bugást ami engem zavar. Amit kiszedtem erősítőt az hajtja az első kettő szettet.

2018. dec. 22. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
az erősítő testelésével lehet valami
2018. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 JulesTS ***** válasza:

Ahogy az első is irta, testelési hiba. Ha előtte nem búgott, simán okozhatja, hogy rossz sorrendben kötotted vissza az erősítőre a kábeleket: ha először az RCA és a +12V került vissza az erősítőre, akkor az erősítő a fejegység RCA csatlakozóján keresztül testelődött le, a tápkondik feltöltése meg jó nagy induló árammal simán elégeti a fejegységben az RCA csatlakozók test fóliáját. Ha ez történt, akkor csak a fejegység javítás segíthet.

Ilyen hiba elkerüléséhez az erősítő bekötésénél először a testkábelt, utána a +12V-ot, utoljára a kapcsoló szálat, meg az RCA kábelt kell csatlakoztatni.

2018. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha esetleg az erosito ment volna tonkre, akkor vilagitani kene pirosan az erositonek nem?
2018. dec. 24. 12:11
 4/4 JulesTS ***** válasza:

Nem valószínű, hogy az erősítő ment volna tönkre. A piros led csak akkor világít, ha túlmelegedett, vagy rövidzár van a kimenetén.

Húzd le róla az RCA kábelt, ha megszűnik a búgás, akkor lehet a fejegységre gyanakodni...

2018. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!