Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó van az alábbi...

Milyen autó van az alábbi paraméterekkel?

Figyelt kérdés

-Benzines

-20 évnél nem idősebb (jobb volna, ha 2000 utáni lenne)

-6 liternél nem nagyon eszik többet

- alacsony fenntartási költségek (évente 100-150 ezer Ft-nál többet ne kelljen szervizbe hagyni érte)

- 1-2 rozsdafolt nem vészes helyeken elmegy, de azért viszonylag kulturált karosszéria és alváz)

- a vételár max 600 000 Ft


Ilyen paraméterek mellett a Suzuki Swift marad, vagy van más is? Ha tudtok mást, amire ráillenek a feltételek, írjátok meg kérlek!



2018. dec. 26. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
VW Polo
2018. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Esetleg leress rá a 2004-es Peugeot 206-osra, Fiat puntó vagy bravó.


A használtautó.hu-n tudsz szűrőket berakni és azzal talán találsz valamit ami tetszik...

2018. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Igen, szűrőkkel szűkül a kör, de fogyasztásra nem tudok szűrni (vagyis még nem vettem észre, hogy volna-e ilyen opció), illetve a megbízhatóság is csak tapasztalatok útján derül ki igazából. Max népítéletet is olvasok még egy két típusról.
2018. dec. 26. 10:14
 4/13 anonim válasza:
Skoda fabia 1.4. Ne is keress mást. Csak az 1.2 kerüld. Ez igaz a polora is.
2018. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bamboochatheone ***** válasza:
Fiat Stilo 1,4. Nagyon jól felszerelt autók, remek áron. A 600.000 Ftban benne van az átírás és az első szerviz is vagy arra külön keret van?
2018. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a fogyasztásra ne keress rá, mert az lábfüggő..az annyi, amennyi. van egy irány, ami az adott típus átlaga, de attól több szokott lenni.
2018. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából a 600 ezret a vételárra gondoltam, az átírás és első szerviz az külön ráfordítás, mert én már nem nagyon merek olyanba gondolkodni, hogy 600 ezerért kompletten átírással együtt van egy megbízható autóm, de ha van ilyen, az még jobb.
2018. dec. 26. 12:34
 8/13 A kérdező kommentje:

A Fiat-tól nem kell félni? Szokott hideget-meleget kapni fórumokon, de inkább hideget, hogy olasz autó, mennyire megbízhatatlan, ne vegyél ilyet stb.

Máshol viszont dicsérik, hogy a benzines motorjai már évtizedes előnyben voltak megbízhatóság terén a német gyártmányokkal szemben.


Opel Corsa B-re gondoltam még, csak nem tudom mennyire épek ezek a példányok. Sok rozsdás darab van már.

Suzuki Swiftről szinte csak jókat írnak, ha egyszerre több komolyabb meghibásodás van egy évben, (mint ismerősömnek hirtelen jött idén) akkor is 150-ből kompletten megjavítható szinte minden komoly probléma, csak ugye ott van, hogy kicsit fapados az autó, és bár nincsenek nagy igényeim, de 600 ezer Ft-nál már úgy gondolom, minimális kényelem belefér. Ha 3-400 ezer lenne a keret, akkor gyakorlatilag annyival megelégednék, hogy gurul négy keréken, és elvisz A-ból B-be úgy, ahogy.

Esetleg Toyota Corolla, Nissan Primera jött még számításba, csak a Primera-ról azt olvastam, 8-9 litert is simán eszik a mérete miatt.

Peugeot 206 még tetszik is, időt álló forma, 600 ezerért egész jókat kapni, csak itt meg az van, hogy francia. Nem tudom az elektronika mennyire megbízható, vagy a benzines motorjai mennyire jók. Ennek a szériának a szívódízeljeit szokták dicsérni.

2018. dec. 26. 12:46
 9/13 anonim ***** válasza:
g astra
2018. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az olaszt a hülyék szidják, akiknek sosem volt. A Stilo 1.4-es motorral jó, de a Punto is jó lehet. A Brava/Bravo is probléma mentes, de ezekből inkább 1.2 16V, vagy 1.6 16V.

Szerintem Nissan Micra is van ennyiért jó, vagy egy HDI 306-os is jó lehet, ha kis rizikó belefér. (benzinessel is jók)

Saxo, 106-os Peugeot 1.5D ha van a piacon, vagy ezek kis benzinessel.. nagyon nagy a választék.

2018. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!