Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedést nyithatok?

Autókereskedést nyithatok?

Figyelt kérdés

Van 500 000 Ft-om megtakarításban, és értek az autókhoz. Nyithatok autókereskedést? Mi kell hozzá?


Valamint látok a hirdetések közt sok autót, amik ugyanolyanok, mégis az egyik kb duplájába kerül. Mi alapján árazzák be az autókat?

Valaki tapasztalt kereskedő tudna nekem segíteni hogy hogyan kezdjek hozzá?

Köszönöm előre is!


2018. dec. 28. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Persze! Mindjárt leírom a telefonszámom, sőt! Fel is hívlak, hogy ne a te számlád menjen, lemegyek hozzád, és megtanítalak mindenre, + fizetek is érte amiért taníthatlak, és kiképezhetem a konkurenciámat!


Azt áruld már el, (nem te vagy az első, kb a 100. ilyen kérdést olvasom itt) hogy akinek van pár havi megtakarítása, meg talán életében látott már autót, az miért akar rögtön autókereskedő lenni?

Nem úgy megy az, hogy veszek egy autót 500 ezerért, lemosom és eladom 800-ért.. Kicsit el vagytok tévedve sokan. Persze, van amikor sikerül tökéletes állapotú autót venni és azt továbbadni, de a legtöbb kocsin azért van mit kijavítani, megcsinálni..

Lehet, hogy 10 kocsi átmegy a kezeid közt ami nagyon jó, és egy csomót nyersz vele.. De mivan ha utána jön 5 olyan aminek rejtett hibái vannak, és kb az autó értékének az összegét rá kellene költened hogy megjavítsd? Akkor cumi van.. Ilyenkor van az hogy sok “autókereskedő” cég 1 hónap után lehúzza a rolót.. mert erre nincs felkészülve.


Az autó piaci értékét amúgy kismillió dolog meghatározza.. Maga az autó típusa, modell, évjárat, km óra állás, rozsda, szervizkönyv, előző tulajok, hadd ne soroljam reggelig..


Remélem nem haragszol meg, de ezt szerintem bátran kijelenthetem itt az oldalon levő ”kollégáim” nevében is, hogy nem kínáljuk tálcán a tudást, tapasztalatokat, meg semmit. Tanácsot szívesen adunk, de nem egy konkrét céget építünk neked, és adjuk a kezedbe a kulcsot.. Vagy esetleg odaadjak neked 3 autómat beszerzési áron, hogy értékesítsd? Szólj, ugyan a telephelyet bezártam már, de neked, akár éjjel is kinyitom!


Szerintem mondj le erről az autókeresdős játékról.. A fél millió Ft kb arra nem elég, hogy könyvelőhöz menj, fizess, bejegyezd a céget, 1. havi kiadásokat kifizesd, irodát, székhelyet bérelj, telephely, (gondolom nem az útszéléről akarod árulni a kocsikat).. És akkor még nem beszéltünk a többi kiadásról, +! venned kellene egy autót, hogy elkezdhesd a kereskedést, nem? :-)


Inkább árulj bejglit, arra karácsonykor van igény :)

2018. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nyithatsz. rövid idő múlva meg csukhatsz. ha ennyire fogalmad sincs egy vállalkozásról, akkor menj el alkalmazottnak. Fél millióból mégis, mi a terved? Vagy csak bizományban akarsz árulni autót??
2018. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

500 ezer az kb. arra elég, hogy magadnak vegyél egy használt autót és átírasd.

Ennél jóval nagyobb kezdőtőkére lesz szükséged, ha ezt komolyan gondolod.


Alapból elég nagy a verseny az autókereskedők között, ahhoz, hogy te pénz és tapasztalat nélkül indíts egy működő vállalkozást, arra 0 az esély.

2018. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!