Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajtóhatároló kicsit hangosabb,...

Ajtóhatároló kicsit hangosabb, mivel érdemes kenni?

Figyelt kérdés
Ma nyitottam a kocsi ajtót és hangosabb a vezető felőli ajtóhatárolónak a hangja mint a többinek,mert ugye azt nyitogatom többet.Nem kattog meg semmi ilyen,de mivel lenne érdemes megkenni?Van itthon szilikonzsír,réz spray.

2018. dec. 29. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
WD40
2018. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szilikonzsír jó lesz rá ha valamennyire hőálló. De bármilyen gépzsír/csapágyzsír jó hozzá.
2018. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A zsír azért nem szerencsés, mert idővel beleragad a por és marha ronda lesz ott az a fekete ragacs. Ebből a szempontból jobb a wd40 vagy szilikon spray, még ha időnként utána is kell fújni.
2018. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem ilyen sprayket találtam ilyen univerzális kenőt motip meg ilyesmit olyan 1500 körül vannak.
2018. dec. 30. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
A Motip univerzális egy elég jó kenő spray, már évek óta azt használom WD-40 helyett. Ettől függetlenül továbbra is a zsírt javaslom kenőanyagnak. Ezek gyárilag is zsírral vannak összerakva, nem véletlenül. Sok típusnál egy fém görgő, rugó vagy lemez csúszik a határoló szárán elég nagy nyomóerővel ráfeszülve. Ennek a kenéséhez kevés a spray. A legjobb lenne kiszerelni és a megfelelő helyeken kézzel megkenni, de a legtöbbször csak befelé lehet kivenni. Jó megoldás lehet a zsírspray és a hozzáadott csővel befújni a görgőhöz/rugóhoz a kenőanyagot. Amennyiben műanyag bevonatos a határoló szára és lekopott a műanyag, akkor csak a csere segít.
2018. dec. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5


Egy renault fluenceről van szó én nem akarom lebontani az ajtóburkolatot ha nem muszáj. Azt mondják csak az elsőszériásnak volt műanyagos az ajtóhatároló az enyémben már nem. A zsír spraynak viszont jó tipp utána nézek köszi.

2019. jan. 1. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!