Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában azt veszem észre,...

Mostanában azt veszem észre, hogy nagyon sok autós nem indexel, amikor pl bekapcsolódik a forgalomba parkolás után, vagy amikor sávot vált. Nektek mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne ezen változtatni? Nagyon balesetveszélyes, amikor egy majd tonnás, vagy nehezebb járművel nem szabályosan közlekednek.
2018. dec. 30. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Taxis ismerősünk már vagy 20 éve ezen dühöngött, szóval egyáltalán nem újkeletű:(

Változtatni nem hiszem, hogy lehet, nem ellenőrizhetik minden sarkon. Persze, ha erre is kameráznának és büntetnének (elég gyakran), az biztosan javítana valamelyest az általános morálon.

2018. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tapasztalom én is. Pl körforgalomban nagyon zavaró, hogy kihajtásnál nem képesek indexelni. De még a megállási szándékot sem képesek jelezni. Városban forgalmas úton elég veszélyes, mikor valaki csak úgy gondolja hogy ő most megáll a padka mellett és még az indexét sem képes kirakni.
2018. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenen nem húzom fel magam. Ha több sávos úron emgy vki, és nem indexel, csak hirtelen bevág, az balesetveszélyes. De hogyha körforgalomból megy ki, és úgy nem indexel, az max. idegesítő szokás és bunkóság, de nem balesetveszélyes.
2018. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én néha az udvaron is indexelek, úgy bennem van a reflex. De ha valaki sávváltásnál nem indexel, engem nem érdekel. Ha nem veszélyes a manőver, és nem szorít le, akkor nekem tökmindegy, hogy indexszel, vagy anélkül sorol elém.
2018. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

10/9 nem indexel a körforgalomból kifele, elég idegesítő tud lenni nagy forgalomnál.


M0-son eddig háromszor törtem majdnem össze a céges autót.

Most ugye felújítás van ezerrel, déli szakaszon vannak sárga csíkos felfestések amiket követni kell.

Na ott egyszer egy román kisbuszos ment mellettem és nem nagyon foglalkozott a sárga csíkkal ami jobbra terelte volna őt hanem ment egyenesen, engem meg majdnem beleszorított a beton elválasztóba.


Egyszer egy magyar állt meg a sáv közepén úgy hogy előtte 2 másodperccel indexelt majd vészvillogózott, egyszer meg csak úgy simán beletapostak előttem a fékbe :D


"Mindenki" a kamionosoktól fél, pedig nekem velük semmi bajom, sokkal veszélyesebbek az autósok akik össze vissza cikáznak index nélkül stb...

(Legjobb amikor autópályán éjszaka nappali menetfénnyel ment valaki, előre jól világított a led valóban de hátul meg semmi nem világított neki).

2018. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van olyan pesti forgalomban, hogy valaki csak úgy index nélkül parkoló állásból lassan, vagy gyorsan, de mindenképpen veszélyesen, mert jelzés, indexelés nélkül belép a forgalomba. Van olyan is, amikor valaki először balra kanyarodik, majd aztán jobbra befordul egy utcába, indexelés nélkül.
2018. dec. 30. 12:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért amikor a szabályos tempóval közlekedő autók között, legalább 50%-al nagyobb tempóval szlalomozik valaki indexelés nélkül az nagyon ijesztő tud lenni. :/ És mire megy vele? Volt már rá példa nem egyszer, hogy 10 km múlva megint beértük, amikor megfogta egy piros lámpa, de valaki a piros lámpán is átmegy...
2018. dec. 30. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak most tűnt föl, hogy nem divat az indexelés?..szard le, jobban kell figyelni, oszt jónapot. Az embereket nem te fogod megnevelni, aki meg nem indexel, az ezt a kérdést úgysem olvassa...ő is leszarja a többieket, mert ő az utak királya.


hát ez ilyen egyszerű. Ha ebből baleset következik, na akkor más a szitu..


Te indexelj, az a lényeg

2018. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Németországban pl 10-ből 8 autós nem indexel a körforgalomból kihajtáskor sem. Egyrészt ritka a körforgalom náluk, és úgy érzem, hogy gondban is vannak vele, másrészt már arra is gyanakodtam, hogy náluk nem is kell indexelni körforgalomban. Na és akkor mivan? Semmi, mindenki elvan. Csak azért írom, mert mindig a nyugattal példálóznak sokan.
2018. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mostanában?

Évtizedek óta okoznak bosszúságot ezzel a trehány sofőrök.


Hogyan lehetne változtatni? A fejekben kéne rendnek lenni, hogy ne szívassák már meg a másikat a hanyagságukkal. De amíg ilyen önző az emberek többsége, addig ebben nem lesz változás.

2018. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!