Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autós azt állítja, hogy...

Egy autós azt állítja, hogy nekimentem az autójának parkolás közben. Én nem vettem észre semmit. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Megkeresett egy illető, hogy napokkal korábban nekimentem a lökhárítójának az autómmal. Semmi ilyenre nem emlékszem, egyébként is nagyon óvatos vagyok, és parkolásnál direkt méteres helyet hagyok köztem és a többi autó között, éppen az ilyen helyzetek elkerülése végett. Karcolás valóban van a hátsó lökhárítóján, és az enyémen is. Szemtanú is van, aki állítólag fentről az ablakból látta az esetet.


Én meg vagyok győződve arról, hogy ártatlan vagyok, ők viszont állítják, hogy én vagyok a hibás. A festéknyomok már nem látszanak az autón...


Most mi a teendő? Rendezzük egymás közt a javítást, vagy hívjak rendőrt, kárszakértőt, és jelentsem be a biztosítónak? Hogyan járok kevésbé rosszul???


Minden választ köszönök előre is!



2012. szept. 21. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendezzétek le egymás között. Egy ilyen piti szarság miatt kár lenne biztosítózni. Elveszteni a bónuszod, lejjebb kerülni. Én is mentem már bele úgy autóba, hogy nem vettem észre, előfordul az ilyesmi.
2012. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most egy évre 38 ezer a biztosításom az Allianznál, és a kezdő vezetői kategóriában vagyok a bónusz besorolásban. Mit jelentene számomra a bónusz elvesztése?
2012. szept. 21. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Később léptetnének feljebb és a biztosításod összege megemelkedne. Egy karcolás kijavítása pár ezer forint mindkét autón. Én is zúztam már meg párszor az autómat elől-hátul, tudom miről beszélek. Fényezéssel együtt nem haladta meg azt az összeget, amiért érdemes lett volna biztosítóznom.
2012. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

I

Így utólag, nem is tudom. Mond, hogy nem te voltál.

2012. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak mellesleg mondom, hogy az Allianztól menekülj. Én is ott voltam egy évig kb annyiért mint te, és ehhez képest a következő évben beajánlottak 43 ezret. Helyette a Grupamát választottam, és most itt vagyok egy évre 19 ezerért.
2012. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Mindkét autón lehetnek festéknyomok, ami bizonyítja, hogy…


De mit is?


1.) Beletolattál

2.) Beléd ment.

2012. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Napkiraly ***** válasza:
ha lenne két tanúd, akik látták, hogy ő ment beléd, akkor példásul más lenne a helyzet
2012. szept. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a problémát megoldja egy polírgép is, felesleges emiatt biztosíóznotok:)
2012. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vaki75 válasza:
Volt szemtanú, tehát ismert a koccanás pontos időpontja. Lehetett alkalmad ebben az időpontban vezetni a kocsit? (Van alibid?)
2012. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele!

Jelentsen fel ha annyira akar, a szemtanújával együtt.

Bizonyítsa be! Nincsenek nyomok????? Így járt!!!

Ne hagyd magad beszívatni, mert ő új lököst akar!!!

Jogilag nincs alapja ha nincs bizonyítéka.

2012. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!